Real 64-sto Leszno. Sukcesy najmłodszych na mistrzostwach Polski

Dobry start w szosowych Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie ma za sobą młodzież Szkółki Kolarskiej Real 64-sto Leszno. Z imprezy leszczynianie przywieźli dwa medale.

Zawody zgromadziły najlepszych zawodników (klas IV-VIII), którzy uczestniczą w zajęciach szkółek kolarskich w ramach "Ogólnopolskiego Programu Wspierania Kolarstwa". W zawodach nie zabrakło młodych zawodników szkółki Szkółki Kolarskiej REAL 64-sto Leszno. Młodzież, która głównie trenuje kolarstwo MTB, świetnie zaprezentowała się również w zmaganiach na szosie.

W Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas (klasa 5)Kacper Mizuro zajął 14 miejsce, Ola Domaniecka była 18, a Bartek Bartkowiak finiszował na 19 pozycji. W gronie klas VI – Bartek Drożdżyński zajął 35 miejsce. W rywalizacji VII-klasistów bardzo dobre 9 miejsce zajął Wiktor Staniewski. Podobne miejsce w pierwszej „10” w klasach ósmych zajął Jakub Klimpel.

Jeszcze lepiej było nazajutrz w Mistrzostwach Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Tutaj tytuł I V-ce Mistrza Polski Szkółek Kolarskich kl. V wywalczył Kacper Mizuro, a tytuł II V-ce mistrza Polski Szkółek Kolarskich klas VI wywalczył Bartosz Drożdżyński. Ponadto w swoich kategoriach wiekowych Bartek Bartkowiak sklasyfikowany został na 10 miejscu, podobnie jak Ola Domaniecka. Wiktor Staniewski zakończył rywalizację na 11 miejscu, a Jakub Klimpel finiszował na 13 pozycji.
Sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie. Podziękowania należą się miastu Leszno, firmie REAL - Włodzimierz Pośpiech, firmie Bike Leszno oraz dla rodziców młodzieży startującej w zawodach.