Real Astromal Leszno. II-ligowiec zakończył przygodę leszczynian w Pucharze Polski

Szczypiorniści Real Astromal Leszno poza rozgrywkami Pucharu Polski. I-ligowiec przegrał po wyrównanej grze z zespołem grającym o klasę niżej.

Mecz w zasadzie od początku do końca był wyrównany. To była walka w myśl zasady – bramka za bramkę. Dopiero w końcowych minutach I części gry na wyższy poziom wskoczył zespół z Wielkopolski, który po trafieniu niezwykle skutecznego w tym meczu Krzysztofa Meissnera odskoczył nawet na 5 bramek. Ostatecznie po 30 minutach nasz zespół uzyskał 4-bramkowe prowadzenie (10:14).

15 minut po przerwie wystarczyło EUCO UKS Dziewiątce Legnica, by doprowadzić do wyrównania, bo na 6 bramek Legniczan goście z Leszna odpowiedzieli tylko dwukrotnie i na tablicy wyników mieliśmy (16:16). W tym czasie goście trafiali tam gdzie nie powinni, obijając między innymi słupek i poprzeczkę bramki rywala. Po chwili miejscowi wyszli na prowadzenie. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund. Na 10 sekund przed końcem meczu Real Astromal doprowadził do remisu (23:23) za sprawą Piotra Łuczaka i wydawało się, że o wszystkim decydować będą rzuty karne. II-ligowiec zdążył jednak jeszcze zdobyć zwycięską bramkę, eliminując leszczynian z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Real Astromal Leszno 24:23 (10:14)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Meissner 11, Napierkowski 4, P.Łuczak 4, J.Wierucki 2, Szocik 2.