Real Astromal Leszno z pierwszą wygraną. MKS Wieluń pokonany!

Szczypiorniści Real Astromal Leszno zagrali według przysłowia, że do trzech razy sztuka. W III kolejce spotkań I ligi leszczynianie pokonali na wyjeździe niepokonany dotąd MKS Wieluń 25:23.

Goście od początku dotrzymywali kroku rywalom i toczyli zacięty bój. W końcówce dołożyli do tego świetną skuteczność i bardzo dobrą obronę odjeżdżając rywalowi. W efekcie po 30 minutach było (13:9).
Po zmianie stron dalej dominował zespół z Wielkopolski, który w 52 minucie odskoczył na 7 bramek. (23:16). Wtedy przyszło rozprężenie i rywal odrobił sporo strat. Wyniku jednak nie był w stanie odwrócić. Goście wygrali 25:23.
Jest też przykra informacja. Po zderzeniu z zawodnikiem gości do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu odwieziony został bramkarz - Jakub Skorupiński.

MKS Wieluń - Real Astromal Leszno 23:25 (9:13)
Bramki dla Real Astromal zdobywali: Jaśkowski 6, Przekwas,5, Łuczak 5, Frieske 5, Wierucki 2, Szkudelski 2.

Dodajmy, że w najbliższym spotkaniu, 12 października w Trzynastce Real Astromal podejmie beniaminka z Obornik Śląskich.