Real Astromal wydarł punkt. Tęcza Folplast na tarczy

Z dwóch wyjazdowych spotkań dwóch naszych zespołów rywalizujących w I lidze piłki ręcznej tylko Real Astromal Leszno może być połowicznie zadowolony, bo w Świdnicy wywalczył punkt. Słabiej tym razem wypadła Tęcza Folplast Kościan.

Zespół z Leszna mecz z ŚKPR rozpoczął bardzo dobrze, bo po 5 minutach prowadzil 0:3, po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Meissnera i bramce Rybarczyka. Potem jednak cztery bramki zdobyli miejscowi i wynik uległ odwróceniu. Na parkiecie zarysowała się przewaga miejscowych, którzy mieli już nawet 5 bramek przewagi. Ostatnią bramkę w I połowie zdobył Płaczek i po 30 minutach było (17:13). Po przerwie, w 53 minucie do remisu doprowadził Frieske, a po 60 minutach mieliśmy 30:30 i rzuty karne, które na swoją korzyść rozstrzygnęli miejscowi, wygrywając 7:6.

ŚKPR Świdnica – Real Astromal Leszno 30:30 (17:13) rz.k 7:6

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Płaczek 7, Meissner 6, Rybarczyk 4, Łuczak 3, Frieske 3, Wierucki 3, Nowak 2, Jaszkiewicz 2.

Tęcza na tarczy

Tęcza Folplast Kościan nie poradziła sobie w Kątach Wrocławskich. W I połowie gospodarze odskoczyli pomiędzy 18, a 22 minutą, kiedy zdobyli pięć kolejnych bramek, bez odpowiedzi Tęczy. Zrobiło się 16:9, ale Tęcza zerwała się w samej końcówce pierwszej odsłony, notując serię (0:4), co sprawiło, że zrobiło się (16:13). Goście potem zredukowali straty do zaledwie jednej bramki w 40 minucie, kiedy na 19:18 trafił Przekwas. Niestety za chwilę znów seryjnie trafiali gospodarze, wybijając rywalowi marzenia o korzystnym wyniku i wygrywając .29:21.

SPR GOKiS Kąty Wrocławskie – Tęcza Folplast Kościan 29:21 (16:13)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Przekwas 5, Napieralski 4, Stachowiak 4, Wesołek 3, Olejnik 2, Grzesiak 1, Weiss 1, Napierała 1.

Obie nasze drużyny mają w tabeli po 7 punktów i zajmują 6 i 7 miejsce. W sobotę, 30 paźdzernika o godzinie 17.00 w Kościanie dojdzie do derbów regionu.