Remis w derbach w Kościanie. Duża niespodzianka z udziałem Krobianki

Piłkarskie derby w IV lidze na remis. Obra 1912 Kościan zremisowała na własnym boisku ze Stainer Polonią 1912 Leszno 1:1. Miłą niespodzianką zakończyło się wyjazdowe spotkanie zespołu z Krobi w Nowych Skalmierzycach.

Derby w Kościanie świetnie rozpoczęła Obra, która już w 6 minucie objęła prowadzenie po trafieniu Tomasza Marcinkowskiego. Goście trafili jednak do szatni za sprawą Konrada Juskowiaka i po 45 minutach był remis 1:1. Po przerwie oba zespoły bardziej skupiły się na bronieniu dostępu do własnej bramki i wynik nie uległ już zmianie.

Obra 1912 Kościan - Stainer Polonia 1912 Leszno 1:1 (1:1)
1:0 Marcinkowski (6), 1:1 Juskowiak (45)

Miłą niespodziankę swoim fanom sprawiła Pinsel Peter Krobianka Krobia, która przegrywała w Nowych Skalmierzycach już w 4 minucie 1:0. Wyrównał Masełkowski, ale gospodarze od 24 minuty znów byli lepsi o bramkę, gdy wykorzystali rzut karny. Prowadzenie Pogoni utrzymało się do przerwy. Po przerwie świetnie w ataku funkcjonował beniaminek z Krobi, który zdobył trzy bramki i wygrał 4:2!

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Pinsel Peter Krobianka Krobia 2:4 (2:1)
Bramki dla Krobianki: Masełkowski (13), Sarbinowski (49), Knapp (61), Woźniak (87)