Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont hali Trapez w Lesznie droższy o kolejne miliony. Kiedy koniec prac i ile miasto wyda na modernizację? FILM

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Kolejne trzy miliony złotych więcej zapłaci Leszno za dokończenie opóźniającej się modernizacji hali sportowej Trapez w Lesznie. Zadanie z Polskiego Ładu przeciąga się i drożeje między innymi z powodu odkrycia azbestu w pokryciu dachowym. Dziś radni Leszna przekazali potrzebne pieniądze, by modernizacja się mogła zakończyć.

Modernizacja hali Trapez w Lesznie ruszyła w połowie 2022 roku.Remont miał trwać do listopada 2022 roku. Wtedy okazało się, że inwestycja nie zakończy się w terminie. Jako powód podawano problemy z dachem obiektu. Wykonawca prac miał odkryć, że zadaszenie zawiera elementy azbestowe, których nie było w żadnej dokumentacji.

Trapez droższy i z kolejnymi opóźnieniami. Kiedy koniec?

To wymaga specjalnych procedur demontażu i podnosi koszty. Podano więc nowy termin zakończenia zadania – koniec lutego 2023. Pod koniec stycznia 2023 stało się jasne, że ten termin jest całkowicie nierealny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował kalkulację dodatkowych prac i trzeci już termin ich realizacji prac.

Miało być 5,5 miliona - jest ponad 10, a finalnie będzie prawie 13

Pierwotnie miasto szacowało koszty remontu na 5,5 miliona złotych. Po przetargu okazało się, że zadanie jest dwukrotnie droższe i pochłonie ponad 10 milionów. To już jednak całkowicie nieaktualne dane, w obliczu opóźnień i spraw związanych z dachem. Teraz podano nowy koszt wymagający ,,dokładki'' blisko 3 milionów złotych.

Droższy remont hali Trapez w Lesznie - rozmowa ze Sławomirem Kryjomem, dyrektorem MOSIR w Lesznie i radnym Jackiem Mateckim z opozycji

od 16 lat

Remont hali Trapez - termomomodernizacja zmienia się w ,,generalkę''

Modernizacja, jak zapewnił nas dziś dyrektor MOSIR-u w Lesznie, powinna skończyć się za około cztery miesiące.

- Rozmawiamy to o 38- letnim obiekcie, który nigdy nie był porządnie remontowany. Ten obiekt musi być bezpieczny w użytkowaniu. Dzisiaj w oparciu wskazania strażaków wiemy, co mamy zrobić. Nikt nie chce przeżywać w Lesznie drugich Katowic, a drewniana konstrukcja Trapezu nie jest wcale taka prosta - dodaje S. Kryjom.

Dyrektor MOSIR podkreślił też, że Trapez przed remontem ,,żył''' niemal przez cały rok organizując wiele imprez sportowych i kulturalnych.

- Mało kto wie, że tu 320 dni w roku coś się działo. To nie jest prywatna inwstycja Kryjoma i Borowiaka. My to robimy dla mieszkańców Leszna - mówi Kryjom.

Prezydent Łukasz Borowiak dodał, że skala inwestycji jest większa nie tylko z powodu ,,niespodzianek'' w dachu. - Na przykład pani radna Mroczkowska postulowała o likwidację barier architektonicznych i my to właśnie robimy. Termomodernizacja zamienia się w generalną modernizajcę i chcemy by Trapez stał się ,,perełką'' Leszna - przyznał prezydent Leszna.

Radni w głosowaniu przyznali na dodatkowe prace na Trapezie dziś kwotę 3 milionów złotych. Jedenaście osóbb było za, a siedmioro - przeciw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto