Rycerze muszą grać dalej... Polonia Bytom przerwała ich zwycięską passę

Będzie trzeci mecz. Koszykarze Rycerzy Rydzyna zakończyli długą zwycięską serię w II lidze. Potknęli się na drugim, rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu w Bytomiu.

Przed kilkoma dniami w Rydzynie łatwo nie było, ale Rycerze wygrali 94:81. Nasz zespół jechał na Śląsk zakończyć tę rywalizację, ale ten plan nie wypalił. Owszem od ..trójki” spotkanie rozpoczął Dawid Bręk, ale potem prowadzili już miejscowi, choć długimi fragmentami ta przewaga była nieznaczna. Po 10 minutach były to 2 punkty, a do przerwy – trzy, choć przez chwilę Polonia prowadziła już różnicą 14 oczek. Końcówka I połowy należała jednak do gości, którzy zniwelowali większość strat. Niestety po przerwie lepiej prezentowali się miejscowi. Ich przewaga najczęściej oscylowała w granicach 5-6 punktów. Rycerze nie mogli złamać tej bariery. W końcówce meczu ekipa ze Śląska jeszcze nieznacznie powiększyła tę różnicę, doprowadzając do remisu w tej rywalizacji, po triumfie 84:74. Podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka mieli bardzo dużo problemów z Wojciechem Leszczyńskim, który w pojedynkę zdobyła dla gospodarzy aż 36 punktów.

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Mateusz Bręk 20, Dawid Bręk 17, Kamil Chanas 14, Szymon Milczyński 12 (15 zbiórek), Rostalski 7, Samolak 2, Krówczyński 2, Nawrocki 0.

Najwięcej dla Polonii: Leszczyński 36, Kujon 12, Daszke i Podkowiński po 11.

O tym kto z tej dwójki awansuje do półfinałów zadecyduje starcie nr.3, które w najbliższą sobotę – 1 maja odbędzie się w Rydzynie.