Rycerze odrobili zaległości. W hicie ograli groźnego rywala [ZDJĘCIA]

W środowy wieczór koszykarze Rycerzy Rydzyna i BC Swiss Krono Żary odrabiali zaległości w II lidze. Mecz na szczycie nie zawiódł. Gospodarze wygrali, ale przez trzy kwarty nie mogli się oderwać od przeciwnika.

Oba zespoły już przed sezonem były wymieniane w gronie faworytów do wygrania grupy D. Mecz długimi fragmentami był wyrównany. Gospodarze rozpoczęli całkiem dobrze, ale przy prowadzeniu 8:1 sprawy w swoje ręce wziął dobrze znany w Lesznie – Nikodem Sirijatowicz. Po jego rzucie w 5 minucie prowadzili goście (10:11). Gospodarze jednak szybko to odbili i po 10 minutach prowadzili (24:20), a rywal trafił w ostatniej sekundzie I kwarty zza łuku.

Podobnie było w II kwarcie. Rycerze odskakiwali, a goście z lubuskiego skutecznie gonili i znów na chwilę odwrócili wynik (41:42). Do przerwy jednak o punkt lepsi byli miejscowi. Po przerwie rywal odskoczył na 5 punktów, ale tym razem Rycerze skutecznie gonili. Przed decydującą kwartą nie wiedzieliśmy nic, bo prowadzenie ekipy z powiatu leszczyńskiego było nikłe (68:66).

Gospodarze najlepsze co mają zostawili jednak na ostatnie 10 minut. Wystarczyła chwila zrywu, by po rzucie Krówczyńskiego z dystansu uciec na 15 „oczek” (84:69). W końcówce gospodarze zwietrzyli szansę na „setkę” i cel osiągnęli po akcji 2+1 Mateusza Bręka. Ostatecznie w zaległym hicie II ligi Rycerze pokonali pewnie gości z lubuskiego (100:82).

Założenie było takie, by zdominować rywala fizycznie. Tymczasem długimi fragmentami było odwrotnie. Rywal mocniej postawił się w obronie i na desce i mieliśmy długo problem. Trochę za łatwo odpuszczaliśmy ich strzelców. W IV kwarcie pokazaliśmy ten ząb, o który mi chodziło. Wykorzystaliśmy też zmęczenie przeciwnika – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy.

Rycerze Rydzyna – BC Swiss Krono Żary 100:82 (24:20, 19:22, 25:24, 32:16)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: D.Bręk 20 (5x3, 11 as), Rostalski 20 (3x3), Chanas 17 (5x3), M.Bręk 14 (1x3), Milczyński 14 (9 zb), Krówczyński 9 (1x3), Samolak 6, Świerczyk 0, Łukanus 0.

Najwięcej dla BC Swiss Krono: Sirijatowicz 27 (5x3), Dymiński 9, Kalinowski 9