Rycerze podbili Sudety. Obra popłynęła na własnym parkiecie

Ze zmiennym szczęściem w II lidze grały nasze dwie drużyny, rywalizujące na tym poziomie rozgrywkowym. Po dwa punkty sięgnęli Rycerze z Rydzyny. Niestety poległa na własnym parkiecie BC Obra Kościan.

Rycerze Rydzyna wyjechali do Jeleniej Góry znów bez braci Bręków i mogliśmy mieć obawy o końcowy wynik. Zespół jednak stanął na wysokości zadania, choć lekko z Sudetami nie było. Sudety zwietrzyły szanse i od początku toczyły zażarty bój z wiceliderem II ligi. W I kwarcie gospodarze po trafieniu zza łuku prowadziły nawet (13:7). Po 10 minutach lepsi, ale tylko o punkt, byli jednak goście (17:18).

W IV kwarcie gospodarze doprowadzili nawet do remisu 60:60, ale to tylko podrażniło zespół z Wielkopolski. Który wrzucił wyższy bieg i odjechał szybko na (66:80), po rzutach za 3 punkty Samolaka i Krówczyńskiego. Nerwów w końcówce nie było. Goście wygrali pewnie (73:84).

Sudety Jelenia Góra – Rycerze Rydzyna 73:84 (17:18, 14:16, 26:26, 16:24)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 24 (3x3, 9 zb, 6 as), Samolak 17 (3x3), Krówczyński 15 (2x3), Milczyński 15 (19 zb), Rostalski 6, Domagała 4, Kin 3 (1x3), Świerczyk 0.

Nie popisała się BC Obra Kościan w meczu z zespołem z Nysy. Obra dominowała do przerwy. Prowadziła nawet 49:28. Goście zanotowali w III kwarcie serię (17:0) i wrócili do gry. W 32 minucie wyszli na prowadzenie. Obra jeszcze je odbiła na chwilę, ale końcówka należała do gości, którzy wygrali w Kościanie (85:95).

BC Obra Kościan – IgnerHome AZS Basket Nysa 85:95 (26:19, 25:12, 15:34, 19:30)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 23 (3x3), Gruszczyński 18 (3x3), R.Milczyński 13 (1x3), Kaczmarek 10, Rybakowski 10, Adamczak 5, Hebdzyński 4, Kiszka 2, Klimaszewski 0.