Rycerze wygrywają. Obra nie dała rady mimo dobrej postawy

Koszykarze Rycerzy Rydzyna nie zwalniają tempa. Znów wygrali, czego nie można powiedzieć o zespole BC Obry Kościan, którzy znów zanotowali porażkę.

Rycerze do meczu we Wrocławiu z Roben Gimbasket przystąpili w najmocniejszym składzie i od początku objęli prowadzenie, które rosło z każdą minutą. Po 10 minutach było (21:30). Nasz zespół nie zwalniał i już na początku II warty uciekł na (21:34). Po przerwie ta przewaga wzrosła nawet do 20 punktów (43:63), czego goście z Rydzyny już nie mogli roztrwonić. Nasz zespół wygrał pewnie, triumfując w stolicy Dolnego Śląska (81:100).

Roben Gimbasket Wrocław – Rycerze Rydzyna 81:100 (21:30, 18:23, 18:22, 24:25)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Rostalski 18 (3x3), M.Bręk 17 (2x3), Krówczyński 16 (2x3), Chanas 15 (2x3), D.Bręk 13 (3x3), Samolak 7 (1x3), Milczyński 6, Świerczyk 3 (1x3), Domagała 3, Łukanus 2, Kin 0, Nawrocki 0.

Bardzo dobrze wyjazdowe spotkanie w Żarach rozpoczęła BC Obra Kościan, która w 9 minucie prowadziła po trafieniu Rybakowskiego (12:21). Niestety w 18 minucie nasz zespół został dogoniony i po trafieniu Busza był już remis (41:41). BC Swiss Krono poszło za ciosem i do przerwy już prowadziło (50:44). Goście walczyli i po 30 minutach przegrywali tylko (70:66). Jeszcze w połowie IV kwarty notowaliśmy tylko (77:74). Poem jednak nastąpiła seria gospodarzy 9:0 i miało to decydujący wpływ na wynik. BC Swiss Krono wygrało pewnie (98:81).

BC Swiss Krono Żary – BC Obra Kościan 98:81 (12:25, 38:19, 20:22, 28:15)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Rybakowski 20 (2x3), Adamczak 15 (3x3), Gruszczyński 14 (3x3), Ciążkowski 13 (9 zb), Kiszka 8 (2x3), R.Milczyński 6, Konieczny 4, Hebdzyński 2, Stróżyński 0.

W kolejnych meczach, 30 stycznia Obra podejmie o 17.00 Eneę Basket Junior Poznań, a Rycerze godzinę później rozpoczną mecz o foteli lidera na własnym parkiecie z Sokołem Międzychód.