Rycerze wykonali plan. Osłabiona BC Obra przegrała minimalnie we Wrocławiu

Wysoka wygrana Rycerzy Rydzyna i minimalna porażka osłabionej BC Obry Kościan. Tak w delegacji w środowy wieczór grały dwa nasze zespoły rywalizujące w rozgrywkach II ligi koszykówki mężczyzn.

Rycerze nie mieli zadnych problemów z rezerwami Stali Ostrów Wielkopolski. Tylko przez krótki czas przegrywali na początku meczu. Do przerwy wypracowali sobie już dużą przewagę, szczególnie po II bardzo ofensywnej kwarcie, prowadząc po 20 minutach (36:63). Jędrzej Jankowiak dał w tym meczu pograć wszystkim zawodnikom, bo żadnego zagrożenia nie było. Rycerze już na 4 minuty przed końcem przekroczyli setkę, czego dokonał Nawrocki, a cały mecz zakończył się okazałym zwycięstwem drużyny z powiatu leszczyńskiego, która wygrała 75:115.

Nabzdyk BM Slam Ostrów Wielkopolski – Rycerze Ryd\zyna 75:115 (22:27, 14:36, 25:25, 14:27)

Punkty da Rycerzy zdobywali: Chanas 21 (5x3), Kasiński 16 (2x3), Nawrocki 14, Świerczyk 13, Sanny 12, Sobiech 10 (1x3), Samolak 9 (1x3), Milczyński 8 (12 zb), Zacharski 8, Domagała 4.

Szkoda tej porażki

Bez swojego kapitana – Pawła Ciążkowskiego, ale i kilku innych graczy pojechała do Wrocławia na mecz z rezerwami WKK drużyna BC Obry Kościan. Od początku zespół Szymona Pietraszka miał problemy. W I połowie prowadził przez chwilę, tracąc do przerwy 12 punktów. Rzucił się jednak do odrabiania strat. Po trafieniu Krówczyńskiego objął prowadzenie. Na 9 sekund przed końcem był remis. Obra faulowała. Rywal wykorzystał dwa rzuty wolne i wygrał 91:89.

WKK II Wrocław – BC Obra Kościan 91:89 (27:22, 26:19, 20:27, 18:21)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kówczyński 22 (2x3), Rybakowski 20 (3x3), Kaczmarek 20, Hebdzyński 15 (10 zb), Milczyński 6, Stanisławiak 5, Konieczny 1.