Rycerze wypunktowali młodzież Śląska. Obra wciąż w odwrocie

Koszykarze II ligi rozegrali 23 serię spotkań. Zgodnie z planem wygrali Rycerze Rydzyna. Niestety bez przełamania jeśli chodzi o BC Obrę Kościan, która przegrała kolejny mecz.

Rycerze podejmowali Exact Systems Śląsk Wrocław. W tym meczu byli zdecydowanym faworytem spotkania i nie zawiedli. Młodzież z Wrocławia wystąpiła w roli ucznia. Gospodarze postanowili ustawić sobie ten mecz już w I kwarcie. Podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka rozpoczęli mocno i skutecznie, bo od dwóch „trójek” rozpoczął Maciej Rostalski. Ten sam zawodnik w 3 minucie trafił po raz trzeci zza łuku i było 11:4, a po takim samym rzucie Chanasa 14:4, a po I kwarcie już (32:14).

II kwartę lepiej rozpoczęła młodzież z Wrocławia, notując serię (0:9). Potem jednak wszystko wróciło do normy. Po 20 minutach nasz zespół zachowywał bezpieczną przewagę, prowadząc (53:38).
Po przerwie Rycerze rozpoczęli od serii (7:0) i powiększyli przewagę do 22 punktów. Śląsk na chwilę zmniejszył starty do 12 „oczek”, ale po 30 minutach przewaga lidera II ligi była spora (76:59).
W ostatniej kwarcie szkoleniowiec Rycerzy mógł w większym stopniu korzystać ze zmienników. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Samolak, który poprawił swoje statystyki, rzucając w tej części meczu 8 punktów. Rycerze nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu prowadzonego przez Jacka Krzykałę, wygrywając 96:78.

Rycerze Rydzyna – Exact Systems Śląsk Wrocław 96:78 (32:14, 21:24, 23:21, 20:19)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 21 (5x3), Samolak 18 (3x3), Rostalski 17 (5x3), M.Bręk 14 (1x3), Krówczyński 8 (1x3), Kin 7 (1x3), D.Bręk 5 (1x3, 9 as), Milczyński 4, Domagała 2, Nawrocki 0, Łukanus 0, Świerczyk 0.

Obra bez przełamania

Nie wiedzie się BC Obrze Kościan. Pod wodzą nowego trenera zespół też nie wygrywa. Trzeba jednak przyznać, że ostatnio miał trudnych rywali. Zespół z Kościana przegrał poprzedni z wiceliderem z Międzychodu, a teraz pojechał na trudny wyjazdowy pojedynek z Tarnovią Tarnowo Podgórne.
Faworytem byli goście, choć w rundzie rewanżowej mocno obniżyli loty. Na Obrę, jak się okazało to w zupełności wystarczyło. Tylko I kwarta była do pewnego momentu wyrównana. Jeszcze w 7 minucie po rzucie Ciążkowskiego był remis (10:10), ale w końcówce tej odsłony, gdy zza łuku trafił Robak przewaga Tarnovii wzrosła do 9 punktów (23:14).

Obra w pewnym momencie II kwarty zaniemogła w ataku i po serii gospodarzy i trafieniu Taisnera zrobiło się (41:20). Goście nie mieli niestety zbyt wielu atutów w tych derbach. Zespół spod Poznania do końca miał wszystko pod kontrolą i nie miał najmniejszych problemów z ograniem zespołu zza między, triumfując (77:55).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – BC Obra Kościan 77:55 (23:14, 18:6, 20:17, 16:18)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 10, Plewiński 9, Rybakowski 8, Kiszka 6, R.Milczyński 4, Klimaszewski 4, Adamczak 3, Hebdzyński 2, Sobiech 0, Konieczny 0.

Rycerze z pierwszego miejsca. Trudna sytuacja Obry

Do zakończenie rundy zasadniczej II ligi pozostały już tylko trzy kolejki. Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć że tę część rozgrywek wygrają Rycerze. Zespół z powiatu leszczyńskiego ma do rozegrania jeszcze trzy mecze. Najbliższe w Nysie, gdzie będzie miał rachunki do wyrównania. Potem u siebie z Obrą Kościan i na koniec trudny wyjazd na rewanż z Żarami. Start do play-off z 1 miejsca jest w zasadzie pewny.
Niestety gorzej wygląda sytuacja zespołu z Kościana, który jest w trudnej sytuacji. Na tę chwilę zamyka ligową tabelę z zaledwie 4 wygranymi. Najbliższy mecz, 14 marca na własnym parkiecie z rezerwami Stali będzie bardzo ważny. Układ meczów jest jednak mało korzystny, bo Obrę czeka jeszcze wyjazd do Rydzyny, a na koniec spotkanie u siebie z mocną drużyną z Pleszewa. Nie ulega wątpliwości, że drugi nasz zespół czeka piekielnie trudny bój o utrzymanie. Będzie o to niezwykle ciężko...