Rycerze zgodnie z planem w II rundzie play-off

Koszykarze Rycerzy Rydzyna zgodnie z planem zameldowali się w II rundzie play-off II ligi. W rewanżowym spotkaniu ponownie okazali się lepsi od Tarnovii Tarnowo Podgórne, triumfując 98:88.

Zespół z powiatu leszczyńskiego miał sporą zaliczkę już po pierwszym starciu. Tydzień wcześniej nasz zespół wygrał na wyjeździe z lokalnym rywalem 57:81 i był w bardzo dobrej sytuacji. Podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka rewanż rozpoczęli bardzo mocno, bo już po kilku akcjach prowadzili (13:0). Tak było po akcji 2+1 Mateusza Bręka. Stopniowo jednak mecz się się wyrównywał, choć po 10 minutach prowadzili gospodarze (29:22).
Trener gospodarzy stopniowo wprowadzał na parkiet zmienników, bo wiedział, że może sobie na to pozwolić. W II kwarcie Tarnovia wykorzystała to i po „trójce” Pawlaka był remis (34:34). Goście nie wyszli jednak na prowadzenie, ale do przerwy tracili tylko 4 punkty (50:46).

II połowę miejscowi rozpoczęli znów od serii. Tym razem (8:0). Przewaga w pewnym momencie urosła już do 15 punktów. Rywal jednak ambitnie walczył, choć sprawa awansu była już przesądzona. W IV kwarcie po celnym rzucie Gubernata – Tarnovia gubiła już tylko 4 punkty (87:83). Na więcej Rycerze jednak nie pozwolili, triumfując w meczu pod kontrolą (98:88).

Rycerze Rydzyna – Tarnovia Tarnowo Podgórne 98:88 (29:22, 21:24, 24:18, 24:24)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: M.Bręk 23, Milczyński 16 (12 zb), Rostalski 14 (3x3), Chanas 14 (2x3), D.Bręk 12 (2x3, 11 as), Nawrocki 8, Świerczyk 6 (1x3), Domagała 3 (1x3), Samolak 2, Łukanus 0.

Dodajmy, że rywalem Rycerzy w II rundzie play-off będzie zespół ŁKS AZS UŁ SG Łódź, który po raz drugi okazał się lepszy od Akademii Koszykówki Legii Warszawa.