Sił starczyło na połowę. Porażka leszczynian, sukces Tęczy Folplast (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Realu Astromalu Leszno nie sprostali liderowi I ligi – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zadecydował o tym brak sił, gdyż leszczynianie mają duże problemy kadrowe. O sukces postarał się za to zespół z Kościana.

Leszczynianie rozpoczęli mecz z liderem z animuszem i dopóki nie brakowało sił było naprawdę dobrze. W I połowie to gospodarze prowadzili różnicą 2-3 bramek. Goście poczatkowo mieli problemy ze skutecznością, bo dobrze funkcjonowała obrona gospodarzy i dobrze dysponowany w bramce był Jakub Skorupiński. Jeszcze w 24 minucie po rzucie Płaczka było 11:8. Goście dogonili leszczynian i do przerwy był już remis (13:13). Po przerwie przeważali. W 49 minucie lider prowadził już różnicą 6 bramek w wygrał w Trzynastce 20:26.

Przyznaję, zabrakło zdrowia i sił. Niestety nasza ławka nie jest jeszcze na takim poziomie jak, ci którzy wychodzą w pierwszym składzie. Rywal nas niczym nie zaskoczył. Jestem pewien, że w normalnym składzie wygralibyśmy wszystkie trzy ostatnie mecze I rundy

– powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Real Astromal – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 20:26 (13:13)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Jaszkiewicz 7, Płaczek 5, Łuczak 3, Meissner 3, Szczepanek 2

W Gorzycach Wielkich ze Szczypiorniakiem grała Tęcza Folplast Kościan, wygrywając mecz z sąsiadem z tabeli (25:28). Miejscowi nie prowadzili ani razu, jednak długo byli w grze. Jeszcze w 53 minucie tracili tylko bramkę (22:23). Rywal jednak nie przełamał naszego zespołu, który wytrzymał do końca, notując ważne zwycięstwo.

Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – Tęcza Folplast Kościan 25:28 (13:17)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Krystkowiak 6, Przekwas 4, Olejnik 4, Wesołek 4, Piątek 4, Napieralski 3, Gessner 2, Napierała 1