Skuteczne otwarcie siatkarzy UKS 9 Leszno. Wygrana z zespołem z Osieka

UKS 9 Leszno
W meczu inauguracyjnym 3 ligi drużyna UKS 9 Leszno pokonała za 3 punktu TSK Orzeł Osiek przed własną publicznością. W pierwszym secie widać było sporo nerwowości po obu stronach siatki. Żadna z drużyn nie zbudowała znaczącej przewagi, a w końcówce lepsi okazali się miejscowi zwyciężając do 22.

W drugiej partii meczu górą byli przyjezdni, ale to głównie za sprawą błędów popełnianych przez Tygrysy. Ten set kończy się wygraną gości do 20. Zimny prysznic potrzebny był zawodnikom UKS 9, którzy od początku trzeciego seta konsekwentnie budowali przewagę, aby wygrać do 18.

Ostatnia część meczu również należała do Tygrysów, którzy postawili kropkę nad "i" pokonując gości 25:21 i w całym meczu 3:1.

- Zwycięstwo cieszy, ale mam sporo zastrzeżeń co do samej gry. Pierwszy mecz, stres, ekipa jeszcze nie jest zgrana. Wiemy nad czym trzeba pracować. Celujemy w zwycięstwo ligi wielkopolskiej i mistrzostwo, ekipa jest bardzo fajna, więc i szansę na realizację tych planów widzę spore - skomentował po meczu postawę swojego zespołu trener Robert Klimkowski.

UKS 9 Leszno - TSK Orzeł Osiek 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:18)