Stainer Polonia 1912 Leszno ograła Chrobrego II Głogów [ZDJĘCIA]

Piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno rozegrali swój czwarty i już przedostatni mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem w IV lidze. Nasz zespół pokonał na własnym boisku Chrobrego Głogów 3:0.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 2 minucie do siatki trafił Piotr Sarbinowski. Potem po rzucie wolnym na 2:0 podwyższył Wojciech Bzdęga. W tym przypadku nie popisał się jednak goalkiper gości.

Po przerwie na początku przycisnął rywal i wywalczył rzut karny. Świetnie spisał się jednak Kacper Tobółka, broniąc ,,jedenastkę" w świetnym stylu. Bramkarz Stainer Polonii miał sporo pracy po przerwie. Jeszcze kilka razy popisał się świetnymi interwencjami.

Przez kilka minut impet rywala zelżał i zaatakowali gospodarze. Kacper Brodziak świetnie wyskoczył do piłki i głową, precyzyjnym strzałem podwyższył na 3:0. Takim też wynikiem zakończył się ten sparing, choć rywal do końca starał się zdobyć choćby honorowe trafienie.

- Zagraliśmy zdecydowanie lepiej, niż z rezerwami Zagłębia. Przede wszystkim w obronie. Wygląda to wszystko dość optymistycznie, ale jeszcze przed nami sporo pracy - przyznał Jędrzej Kędziora, trener Stainer Polonii.

Przed leszczyńskim IV-ligowcem jeszcze jeden mecz kontrolny. W najbliższą sobotę na stadionie lekkoatletycznym podejmie A-klasowy MTS Pawłowice (11.00).