Stainer Polonia uległa Warcie podczas klubowego pikniku [ZDJĘCIA]

Na kompleksie sportowym w Lesznie - Zaborowie odbył się IV Rodzinny Piknik Stainer Polonii 1912 Leszno. Podczas imprezy odbył się między innymi finałowy mecz Juniora Młodszego, w którym gospodarze ulegli Warcie Poznań 2:3.

Obie bramki dla Polonistów zdobył Antek Prałat. Leszczynianie prowadzili 1:0. Potem dwie bramki w I połowie zdobyli goście. II część rozpoczęli lepiej. Przy nieporozumieniu bramkarza gospodarzy i obrońcy podwyższyli na 1:3. Poloniści się nie poddawali i na 5 minut przed końcem trafili po kolejnym golu Prałata na 2:3. Wcześniej gospodarze zmarnowali dwie doskonałe okazje i ostatecznie ulegli ,,zielonym" 2:3.
- Podszedłem do tego meczu ambicjonalnie. To był mój trzeci rok z tymi chłopakami. Zrobiliśmy progres. Jeszcze niedawno wygraliśmy ligę okręgową. Teraz o mały włos, a okazalibyśmy się najlepsi w Wielkopolsce - powiedział Jakub Pujanek, trener juniora młodszego.
Piknik rozpoczął się od konkursu bramkarzy, który prowadził Marcin Andersz, prowadzący szkółkę bramkarską w Stainer Polonii. Przyjęto też w poczet Polonii młodych piłkarzy, którzy dotąd reprezentowali barwy piłkarskich akademii. Młodzież uroczyście odebrała koszulki klubowe z rąk prezesa Piotra Organisty.