Starli się w Zawierciu i to z całkiem dobrym skutkiem

Polonia 1912 Leszno
8-osobową reprezentację wysłała Polonia 1912 Leszno na zawody Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule light-contact oraz pointfightingu. W imprezie rywalizowali juniorzy, seniorzy, ale także mastersi. Polonię reprezentował wyłącznie młodzież, a konkretnie kadeci.

Najlepiej w kategorii 47 kg wypadł Dawid Skorczyk, który wygrał rywalizację i stanął zasłużenie na najwyższym stopniu podium.

Walczył bardzo ładnie, a były to dopiero jego drugie zawody. Trochę chyba pozazdrościł bratu, który próbuje swoich sił na żużlu. Dawid pokazał podczas tych zawodów, że z tej mąki może być chleb – przyznał Albin Pudlicki, trener Polonii.

Poza tym jeszcze dwójka zawodników z Leszna stawała na podium, choć nie na najwyższym stopniu. Drugie miejsce w wadze 46 kg zajęła Oktawia Jankowska, a trzecie miejsca zajmowali także: Filip Marek (52 kg), Hubert Jarząbek (57 kg) oraz Bartosz Zdanowicz w kategorii 47 kg.
Pecha w zawodach miała Iga Jankowska, walcząca w kategorii do 60 kg. W II rundzie doznała kontuzji i została poddana, zajmując ostatecznie 5 miejsce.

Duża szkoda, bo wygrywała swoją walkę, ale doznała kontuzji kolana. Trzeba było poddać walkę, bo zdrowie w tym momencie było najważniejsze – dodał Pudlicki, który był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników.