Sukces leszczyńskiej szkoły floretu. Trójka zawodników na podium

Polonia 1912 Leszno
W Obornikach Śląskich odbył się I Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie. Na zawody wybrali się także reprezentanci dwóch leszczyńskich klubów i spisali się na medal.

Co prawda zawody zakończyły się triumfem jednego z faworytów – Tomasza Gorczycy z UKS Atena Gdańsk, ale pozostałe miejsca na podium zajmowali reprezentanci leszczyńskiej szkołt floretu. Do ścisłego finału dotarł Jan Nowak z Polonii 1912 Leszno, który musiał uznać wyższość wspomnianego triumfatora zawodów. Na najniższym stopniu podium po przegranej walce o finał stanęła dwójka zawodników IKS Leszno: Filip Winkhoff oraz Gracjan Waściński.

Blisko szerokiego finału, czyli czołowej ósemki był poza tym Maksymilian Kanci z Polonii, który został sklasyfikowany na 11 miejscu. To jednak nie była cała reprezentacja naszego miasta w tych zawodach. Adam Makowski zajął 24 miejsce, Marcina Radajewski – 26, Cezary Ginter – 29 (wszyscy IKS), Bartosz Żok (Polonia) – 64, Franciszek Śliż (IKS) – 66, Mikołaj Piosik (IKS) – 73, Franciszek Neumann (Polonia) – 74 oraz Jakub Kędziora (IKS) – 76.