Świetny początek sezonu Polonii. Rawia też nie dała rady

FB KP Polonia 1912 Leszno
Piłkarze Polonii 1912 Leszno nie zwalniają tempa. W trzecim spotkaniu rozgrywek V ligi odnieśli trzecie, przekonujące zwycięstwo, triumfując w wyjazdowym, derbowym spotkaniu z Rawią Walbet Rawicz.

Polonia rozpoczęła sezon od dwóch domowych spotkań (wygrane z Astrą Krotoszyn 5:3 i Stalą Pleszew 8:0). Trzeci mecz miał być trudniejszym testem dla leszczynian, którzy za punkt honoru postawili sobie szybki powrót do IV ligi. Pojedynek w Rawiczu rzeczywiście był tym najtrudniejszym, ale Polonia i ten test zdała celująco. Wynik meczu w 25 minucie pięknym strzałem otworzył Damian Nowak młodszy. Rawia starała się przeciwstawić i mecz był w miarę wyrównany. Po 45 minutach było skromne 0:1, ale w 58 minucie skuteczny w obecnych rozgrywkach Tomasz Wiśniewski podwyższył na 0:2 dla gości z Leszna. Potem kropkę nad „i” postawił kapitalnym, mocnym uderzeniem z 30 metrów z rzutu wolnego Łukasz Bugzel, ustalając wynik meczu na 0:3. Polonia jest oczywiście na czele tabeli, ale tyle samo punktów i komplet punktów ma Victoria Skarszew.

Pierwsza strata Krobianki

Po dwóch seriach komplet punktów miała Krobianka Krobia. Miała, bo ma ich już więcej, tyle, że nie komplet 9, a tylko i aż 7. Podopieczni trenera Wojciecha Bzdęgi gościli w Koźminie Wielkopolskim, gdzie zmierzyli się z Białym Orłem. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się dobrze, bo w 17 minucie wynik spotkania otworzył Fryderyk Kokot. Miejscowi szybko jednak wyrównali, gdyw 22 minucie sposób na goalkipera gości znalazł Ratyński. Po 45 minutach był remis, ale po przerwie w 60 minucie na prowadzeniu byli już miejscowi. Właśnie po godzinie gry drogę do siatki Krobianki znalazł Wojciech Kamiński. Czas płynął, a Krobianka nie mogła znaleźć sposobu na dobrze broniącego się rywala. Szczęście jednak uśmiechnęło się do gości, gdy w 90 minucie nasz zespół wyręczył, strzalając bramkę samobójczą Marceli Skowroński. Zwycięstwa nie było, ale remis w takiej sytuacji trzeba przyjąć z zadowoleniem.