Świetny wynik w Kairze. Pacholczyk ósmym zawodnikiem świata

Szymon Pacholczyk, florecista IKS Leszno wystartował w mistrzostwach świata we florecie do lat 17. Nasz młody sportowiec wypadł w Kairze, stolicy Egiptu bardzo dobrze, bo dotarł do ćwierćfinału.

Florecista leszczyńskiego klubu walczył w zawodach bardzo dobrze. W drodze do czołowej ósemki pokonał kolejno: Vigo Lasica z Chorwacji, wygrywając 15:7, a następnie uporał się z Kanadyjczykiem – Aleksandrem Wu 15:11. Aby wejść do strefy medalowej Pacholczyk musiał w ćwierćfinale uporać się z Koreańczykiem Hyeonbhinem Anem. Ta walka nie ułożyła się już po myśli Polaka, który przegrał z rywalem (6:15), odpadając z walki o medale. Ostatecznie wychowanek IKS Leszno zajął ósme miejsce, najlepsze nie tylko spośród Polaków, ale i Europejczyków! To świetny wynik, którego nikt się nie spodziewał, ale jest nagrodą za ciężką pracę, wykonywaną na treningach nie tylko tych reprezentacyjnych, ale i klubowych.

Kolejni Polacy zajmowali dalsze miejsca. 24 lokata przypadła Igorowi Woźniakowi. Z kolei Dawid Piosik, kolejny reprezentant IKS Leszno został sklasyfikowany na 43 miejscu, przegrywając wcześniej z bratobójczej walce z Woźniakiem (15:8). Mistrzem świata kadetów do lat 17 został reprezentant USA – Daniel Zhang, wygrywając w finale z pogromcą Pacholczyka. Na najniższym stopniu podium stanęli też zawodnicy z USA i Korei: Chase Emmer oraz Lee Seoungbin. W sumie w tej kategorii wiekowej na planszach w stolicy Egiptu rywalizowało 69 zawodników. Z powodu pandemii koronawirusa na starcie zabrakło jednak zawodników kilku nacji.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani