Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa w Długiem Starem zaproponuje od nowego roku dwujęzyczność [ZDJĘCIA]

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
SP w Długiem Starem
Szkoła Podstawowa w Długiem Starem, gm. Święciechowa wraz z nowym rokiem szkolnym zamierza uruchomić oddział dwujęzyczny. Jak zaznacza dyrektor placówki Wioletta Spychała, od siódmej klasy uczniowie będą realizować poszerzony program języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo, a lekcje historii i biologii wzbogacone zostaną elementami języka angielskiego.

Z nową ofertą, adresowaną nie tylko do młodzieży z placówki w Długiem Starem, lecz dla wszystkich zainteresowanych, młodzież będzie mogła zapoznać się 19 marca o godz. 17.00 podczas dni otwartych. Przygotowano pokazowe lekcje języka angielskiego, biologii oraz historii.

- Będzie można uzyskać wyczerpujące informacje na temat założeń dwujęzyczności i rekrutacji do klasy dwujęzycznej. Kolejną ważną datą jest 1 kwietnia 2020 roku. Tego dnia o godz.13.00 odbędzie się w naszej szkole sprawdzian predyspozycji językowych. Przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych jest jednym z warunków udziału w rekrutacji do klasy VII dwujęzycznej – dodaje Wioletta Spychała.

Szkoła w Długiem Starem stawia w dużej mierze na rozwijanie kompetencji językowych. Kilka dni temu uczniowie uczęszczający na kółko teatralne wystawili przedstawienie pt. „Snowwhite – prawdziwa historia”. Aktorzy zaprezentowali się na scenie wraz z rówieśnikami z zaprzyjaźnionych szkół. Nie było to przedstawienie wiernej kopii znanej baśni o Królewnie Śnieżce.

- Tradycją tego teatru stało się już to, że wszystkie sztuki wystawiane są w wersji nieco „odjechanej” – lustro używa tabletu do aktualizacji danych, Śnieżka nie ma ochoty wychodzić za mąż, a książę ma brata i obaj podróżują na hulajnogach… - zdradza Katarzyna Grabarska, opiekun koła teatralnego i nauczycielka języka angielskiego.

Jak przyznaje, młodzież w Długiem Starem przez cały rok pracuje nad każdym przedstawieniem - od stworzenia scenariusza, poprzez szycie strojów i tworzenie scenografii oraz oprawy muzycznej. Wszystko toczy się rzecz jasna po angielsku i jest to doskonały sposób na naukę i szlifowanie języka. Nauka języka obcego odbywa się nie tylko poprzez działania teatralne. Uczniowie z podstawówki w Długiem Starem mają również okazję ćwiczyć mówienie i komunikację podczas dodatkowych zajęć z konwersacji.

- Nastolatkowie korespondują z rówieśnikami z całego świata. Rozwijają też swoje kompetencje TiK-owe, bo we współczesnym świecie trzeba nadążać za nowinkami, a wszelkie aplikacje oraz platformy do nauki języka wydają się czymś niezbędnym. Z tego powodu od najmłodszych lat uczniowie pracują m.in. na TOONTASTIC-u, tworząc własne kreskówki, na WORDWALL-u, powtarzając słówka w mniej konwencjonalny sposób niż tradycyjne kartkówki lub tworząc LAPBOOK-i, by usystematyzować zdobytą wiedzę – wymienia Katarzyna Grabarska.

Szkoła skupia się również na innych działaniach. W placówce organizowane są akcje charytatywne, działają koła zainteresowań oraz zajęcia dla osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia w nauce. Warto dodać, że nauczanie dwujęzyczne wciąż nie jest rzeczą powszechną, a już rzadkość stanowi proponowanie tego typu form w szkołach wiejskich.

- Nauczanie dwujęzyczne otwiera przed uczniami nowe możliwości i daje szerokie perspektywy rozwoju – warto to wykorzystać – kończy pani dyrektor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto