Szóstka niepokonana w halówce dziewcząt [zdjęcia]

Renata Napierkowska
Dziewczęta kopią piłkę wcale nie gorzej od chłopców. Udowodniły to młode zawodniczki, które wystartowały w mistrzostwach powiatu szkół podstawowych.

W Sali Gimnastycznej  Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie rozegrany został turniej finałowy w ramach Halowych Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w piątkach piłkarskich dziewcząt.

- Tytuł mistrzowski obroniły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu, które okazały się  niepokonaną drużyną w całych mistrzostwach. W bezpośrednich  pojedynkach zwyciężyły ekipę SP nr 1 Gniewkowo 2:1, SP Złotniki Kujawskie 7:0, SP Dąbrowa Biskupia 5:0 i i zespół z Kościelca 4:0 - informuje Dariusz Lis inspektor do spraw sportu w inowrocławskim starostwie.

Organizatorzy wspólnie z trenerami wybrali najlepsze trzy zawodniczki mistrzostw: Zuzannę Nęckiewicz z Kościelca, Zuzannę Cupriak ze SP nr 6 w Inowrocławiu oraz Wiktorię Tomasz ze Złotnik Kujawskich.
Wyróżniona została także Weronika Jaskulska z Gniewkowa.

Ekipa mistrzowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 występowała w następującym składzie:
Aleksandra Jankowska, Zuzanna Cupriak, Martyna Cupriak, Martyna Jabłońska, Oliwia Jędrasiak, Oliwia Niewiadomska, Kornelia Wielandt, Oliwia Molus i Nikola Krosta.

Opiekunem ekipy był Marcin Kozłowski. II miejsce zajęły dziewczęta ze Złotnik Kujawskich, trzecie z Kościelca, a na kolejnych uplasowały się zespoły z Gniewkowa i Dąbrowy Biskupiej.

Dla wszystkich zespołów starosta inowrocławski ufundował puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu dziękuje wszystkim drużynom za udział w rozgrywkach, opiekunom za przygotowanie ekip do zawodów oraz sędziom za przeprowadzenie rozgrywek.