To już jej drugi złoty medal w tej kategorii wiekowej

FB IKS Leszno
Nie było daleko, więc czuła się jak w domu. W rozegranych w Śremie floretowych mistrzostwach Polski do lat 23 swój drugi już złoty medal w karierze w tej kategorii wiekowej zdobyła Renata Tomczak z IKS Leszno.

Tomczak walczyła doskonale, potwierdzając, że w swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych. W finale leszczynianka uporała się 15:12 z Martą Mech z AZS AWFiS Gdańsk. Brązowe medale wywalczyły dwie Warszawianki, reprezentujące AZS AWF: Aleksandra Jeglińska oraz Julia Włosińska.
Bardzo blisko medalu była Kinga Pijaczyńska. Wychowanka Polonii 1912 Leszno teraz walczy w barwach Warty Poznań. Po dobrym turnieju była piąta. Równie udanie zaprezentowała się koleżanka klubowa mistrzyni Polski: Ewelina Kolak, zajmując 9 miejsce. Ponadto na 17 miejscu sklasyfikowano Martę Kaczmarek, kolejną z reprezentantek IKS.

IKS Leszno, dowodzony przez Sławomira Mocka walczył też w drużynówce. Otarł się tam o medal, ale ostatecznie naszemu zespołowi przypadło niewdzięczne – 4 miejsce. IKS reprezentowały wspomniane zawodniczki, czyli: Renata Tomczak, Ewelina Kolak oraz Marta Kaczmarek. Na przeszkodzie IKS Leszno w drużynówce stanęła Warta I Poznań, pokonując leszczynianki w decydującym o medalach pojedynku 45:20. Poznanianki w finale przegrały w AZS AWF Warszawa 45:32 i musiały zadowolić się srebrem. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna akademiczek z Gdańska.

W Śremie walczyli też juniorzy do lat 23, ale tam nie mieliśmy swoich reprezentantów. Odnotujmy jednak, że wszystko toczyło się pod dyktando AZS AWFiS Gdańsk. W turnieju indywidualnym mistrzem Polski został Mateusz Kozak, który sięgnął pod drugie złoto z kolegami z drużyny: Piotrem Borowcem, Adamem Jakubowskim oraz Mateuszem Możejko. W finale Gdańszczanie pokonali AZS AWF Warszawa 45:32. Na najniższym stopniu podium stanął drugi zespół z Gdańska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0