Tygodniowy przegląd prasy (Leszno, 19.09-25.09.2021), poznaj najważniejsze informacje z Leszna

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.09 do 25.09.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.09 do 25.09.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Leszna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.09 a 25.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Festyn w Gołanicach - kolejna zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi z Brenna cierpiącej na SMA. Brakuje jeszcze ponad 3 mln zł [ZDJĘCIA] ”?

Przegląd tygodnia Leszno od 19.09 do 25.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Festyn w Gołanicach - kolejna zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi z Brenna cierpiącej na SMA. Brakuje jeszcze ponad 3 mln zł [ZDJĘCIA]

Festyn w Gołanicach był kolejnym przedsięwzięciem w ramach zbiórki pieniędzy na leczenie Marysi Drożdżyńskiej z Brenna. Dziewczynka cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Skuteczne leczenie tej wyjątkowo okrutnej choroby kosztuje 9 milionów złotych. Wolontariusze i przyjaciele rodziny nie ustają w wysiłkach, by zebrać potrzebną kwotę.

📢 Hala sportowa w Wilkowicach - wmurowany został akt erekcyjny upamiętniający jej budowę. To jedna z ważniejszych inwestycji gm. Lipno [FOTO]

Hala sportowa w Wilkowicach to jedna z ważniejszych inwestycji gminy Lipno. Dziś (25 września 2021r.) odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego upamiętniającego budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach. W uroczystości udział wzięło wielu gości, w tym samorządowcy, politycy i przedstawiciele firm wspierających inwestycję w Wilkowicach.

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.09-25.09.2021 Leszno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lesznie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 LESZNO. Covid wraca? Jak wyglądają statystyki zakażeń koronawirusem w Lesznie i regionie? Co ze szczepieniami przeciwko covid? [ZDJĘCIA]

Covid w Lesznie i regionie wraca? Coraz więcej mówi się o kolejnej fali zakażeń kronawirusem i ewentualnej konieczności przejścia na naukę zdalną. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja epidemiologiczna wygląda w Lesznie i regionie leszczyńskim. Mamy nowe zakażenia? Co ze szczepieniami przeciwko covid? Czy leszczyniacy i mieszkańcy regionu chętnie się szczepią?

📢 LESZNO. Mechanicy samochodowi i warsztaty samochodowe - sprawdziliśmy którzy są najlepsi według opinii internautów z Google [ZDJĘCIA]

Mechanik samochodowy w Lesznie - który najlepszy? Nad tym pytaniem zastanawia się wielu właścicieli czterech kółek, zwłaszcza teraz, przed sezonem zimowym, kiedy szczególnie trzeba zadbać o auto i pomyśleć o wymianie opon na zimowe. Sprawdziliśmy, jakimi opiniami internatów cieszą się warsztaty samochodowe w Lesznie. Pod uwagę wzięliśmy opinie z Google.

📢 Leszno. Koncert zespołu Strachy na Lachy w MOK kolejny raz dla fundacji Podaj Dalej [ZDJĘCIA]

Koncert zespołu Strachy na Lachy zgromadził w MOK w Lesznie około 300 osób. Muzycy kolejny raz wystąpili charytatywnie dla Fundacji Podaj Dalej dla chorych na zespół Dandy Walkera. Współpraca zespołu z fundacją trwa od 2012 roku.

📢 WŁOSZAKOWICE. Wieczorny koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania przed Pałacem Sułkowskich

W czwartek (23.09) wieczorem przez Pałacem Sułkowskich we Włoszakowicach wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania. Mimo nie najlepszej aury, nie zabrakło osób, które postanowiły skorzystać z zaproszenia na to niezwykłe wydarzenie.

📢 Nowe przejście podziemne ma już wysmarowane całe ściany

Działa zaledwie od kilku miesięcy i już wymalowane na biało ściany są pokryte napisami, a nawet śladami butów. Problem dewastacji w tunelu przy Okrężnej zgłaszają mieszkańcy, których zdaniem tylko kilka kamer w tunelu może zapobiec takim aktom wandalizmu.

📢 Mieszkańcy regionu nie ustają w pomocy małej Marysi z Brenna. Czasu na zebranie potrzebnych pieniędzy jest coraz mniej

Mieszkańcy regionu nie ustają w zbieraniu środków na leczenie małej Marysi Drożdżyńskiej z Brenna, dziewczynki cierpiącej na SMA. Potrzebny jest lek nazywany najdroższym lekiem świata. Kosztuje ponad 9 mln zł. Na koncie Marysi jest ponad 4,7 mln zł. To jednak wciąż za mało. A czas płynie nieubłaganie.

📢 Uwaga na fałszywe sms o kwarantannie. To próba oszustwa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie ostrzega przed obieraniem sms-ów rzekomo zawiadamiających o kwarantannie. - To próba oszustwa -otrzega sanepid. Naciągacze mogą w taki sposób uzyskać kontrolne nad naszymi urządzeniami mobilnymi.

📢 Śmierć dziennikarki Anny Karbowniczak: Kierowca uciekł, a winna ofiara. Dotarliśmy do ustaleń, które miażdżą wersję prokuratury

Dziennikarka „Głosu Wielkopolskiego”, Anna Karbowniczak zginęła w ubiegłym roku, potrącona przez samochód. Ale kierowca i pasażerowie busa, którzy nie pomogli Ani, uciekli z miejsca tragedii i zacierali ślady, mogą spać spokojnie. Według prokuratury - to wyłącznie z winy ofiary doszło do wypadku. Zespół śledczy „Głosu Wielkopolskiego”, „NaszeMiasto”, przy współpracy z Onet.pl, dotarł jednak do informacji, które miażdżą stanowisko prokuratury i mogą okazać się przełomowe w tej sprawie. Wskazują, że to - wcześniej karany - kierowca busa zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w Anię z dużą prędkością. Ale wątpliwości w sprawie jest jeszcze więcej.

📢 LESZNO. Wracają "Portrety Ziemi", czyli spotkania z podróżnikami

W nowym miejscu, bo w dawnej leszczyńskiej synagodze zorganizowany zostanie cykl spotkań z podróżnikami pod hasłem "Portrety Ziemi". Kto będzie gościem pierwszego tegorocznego spotkania, które zaplanowano już na najbliższy piątek, 24 września?

📢 LESZNO. To będzie dobry moment, by pozbyć się starych sprzętów

W najbliższą sobotę, 25 września w Lesznie mieszkańcy kolejnych ulic będą mogli skorzystać z objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, a także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Co i kiedy można wystawić przed swoje domy czy w rejon osiedlowych kontenerów na odpady?

📢 Leszno. Prezydent miasta pisze do premiera. Chodzi o tereny przy dworcu PKP, które miasto chce odmienić, ale nie ma prawa do gruntów

Władze Leszna chcą przejęcia za darmo od PKP terenów przy powstającym nowym peronie dworca kolejowego w rejonie ulicy Towarowej. Wkrótce wysiąść tam mają pierwszy podróżni, których tunel wyprowadzi na jedną z najbrzydszych ulic Leszna. Prezydent chce, by premier zainicjował zmianę prawa w zakresie zaniedbanych nieruchomości PKP.

📢 WŁOSZAKOWICE. Świetna wiadomość dla najmłodszych! Powstanie nowy plac zabaw z torem pumptrack

Świetna wiadomość dla dzieci i młodzieży z gminy Włoszakowice! We Włoszakowicach powstanie nowy plac zabaw z torem pumptrack. Samorząd ogłosił przetarg na tę inwestycję. Co dokładnie powstanie we Włoszakowicach?

📢 Leszno. Nowy łącznik do tunelu przy Okrężnej gotowy przed czasem. Wygląda to bardzo dobrze [ZDJĘCIA]

Drożej niż planowano, ale szybko i sprawnie – gotowy jest już drogowy łącznik od Energetyków i Okrężnej do nowego tunelu dla pieszych i rowerzystów. Powstała droga, zatoka do nawracania, chodniki i ścieżka dla rowerów

📢 Leszno. Duże zmiany w rejonie zjazdu z wiaduktu. Ruszy budowa ronda i Wolińska zostanie zamknięta [ZDJĘCIA]

Być może jeszcze we wrześniu miasto zamknie częściowo lub w całości możliwość wjazdu w Wolińską z wiaduktu. Rozpocząć ma się tam budowa ronda. Na osłodę kierowców po wielu apelach otwarta ma zostać zmodernizowana część Szybowników. Zatorze czeka jednak kilka miesięcy utrudnień.

📢 Ratajczak i Sadurski z niezłym skutkiem ścigali się pod Jasną Górą

Na torze w Częstochowie rozegrano turniej Zaplecza Kadry Juniorów na żużlu. Organizatorzy mieli problemy z przygotowaniem toru po opadach deszczu, ale ostatecznie zawody wystartowały z około 40 minutowym opóźnieniem. Na starcie znalazła się między innymi dwójka zawodników FOGO Unii Leszno.

📢 Zalegają wam elektrośmieci? Zawieźcie je do Castoramy

Zalegają wam elektrośmieci w domu? Od dawna leżakują w piwnicach? Teraz można się ich pozbyć, a przy okazji dostać prezent. Castorama prowadzi akcję „Kwiaty za elektrograty”. Kto zostawi u nich elektrośmieci otrzyma w prezencie wrzosy.

📢 Leszno. Samochód zjechał ze skrzyżowania na chodnik. Przechodnie ruszyli z pomocą kierowcy. Okazało się, że nie on jej potrzebuje

Nietypowa sytuacja na jednym ze skrzyżowań w centrum Leszna. Na chodnik zjechał samochód prowadzony przez starszego mężczyznę. Przechodnie natychmiast wezwali pomoc, ale okazało się, że nie potrzebuje jej wcale szofer

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Jan Błachowicz, konferencja mistrza UFC

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie