Udane starty naszych pływaków na mistrzostwach młodzików [ZDJĘCIA]

Anna Machowska
Pływacy z Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal Leszno bardzo dobrze zaprezentowali się w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które odbywały się w Poznaniu. Przywieźli do Leszna wiele medali.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii 13-latków leszczyńscy pływacy zajęli drugie miejsce.
Po złoto dwukrotnie sięgnęła Lena Peda (w konkurencjach 100 i 200m st. klasyczny), jeden złoty krążek zdobyła Julia Szydłowska (100m st. dowolnym), Klaudia Płóciniczak wywalczyła srebro (200m st. grzbietowym) oraz brąz (100m st. grzbietowym). Po jednym brązowym krążku zdobyły też Joanna Żynis (100m st. motylkowym) i Olga Balcerek (100m st. dowolnym).

W wyścigach sztafetowych 13-letni reprezentanci MKP Astromal Leszno dwukrotnie zajęli trzecie miejsca. Sięgnęli po nie w konkurencjach 4x50m st. zmiennym (Klaudia Płóciniczak, Lena Peda, Olga Balcerek, Julia Szydłowska) oraz 4x50m st. dowolnym (Igor Godzisz, Olga Balcerek, Mateusz Grining, Julia Szydłowska).

12- latkowie w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła Marta Krawczyk, która zdobyła brąz w konkurencji 100m st. klasycznym. Wśród chłopców świetnie popłynął Tomasz Janiak, który zdobył dwa srebrne medale (100 i 200m st. klasycznym). W wyścigach sztafetowych 12-latków sztafeta 4x50m st. dowolnym wywalczyła trzecie miejsce (Monika Budzeń, Emilia Rąpel, Marta Krawczyk, Samuel Napiecek).