Unia Leszno. RM Solar Falubaz mocno postawił się w Lesznie [ZDJĘCIA]

Żużlowcy FOGO Unii Leszno byli faworytami zaległego spotkania PGE Ekstraligi z RM Solar Falubaz Zielona Góra. Zrobili co do nich należało, ale mecz pokazał, że nikt niczego w tym sezonie za darmo nie odda.

Być może leszczynian wytrąciła nieco z rytmu meczowego dłuższa, jak na obecne czasy przerwa w rozgrywkach, bo to rywal rozpoczął świetnie, pokazując w Lesznie, że jest na fali wznoszącej. Niedoceniana para: Lindbaeck - Jensen już na otwarcie zostawiła za plecami Sayfutdinowa oraz Smektałę. W kolejnym biegu gospodarzom nie udało się odrobić nic. Kubera stoczył ładny zwycięski bój z Krakowiakiem, ale Szlauderbach przyjechał z tyłu.

Jeszcze większa konsternacja zapanowała na trybunach po 3 biegu. Wtedy Vaculik z Dudkiem nie dali żadnych szans Lidseyowi i Pawlickiemu. Po 3 biegach było (5:13) i trener Baron już w 4 biegu musiał skorzystać z rezerwy taktycznej. Kubera zastąpił Szlauderbacha. Wygrał jednak Protasiewicz, co oznaczało utrzymanie się przewagi Falubazu.

Połowę strat Byki odrobiły w 5 biegu za sprawą Smektały i Lidseya, którzy po przerwie na kosmetykę toru nie dali szans Jensenowi i Protasiewiczowi. Falubaz odpowiedział jednak szybko wygraną 4:2 i miał 6-punktową zaliczkę (15:21).

Po chwili większy cios wyprowadzili gospodarze za sprawą Kołodzieja i Sayfutdinowa. Mistrz Polski wciąż tracił, ale już tylko 2 punkty (20:22). Dopiero po 9 biegu wyszedł na prowadzenie, znów za sprawą wspomnianej dwójki. Po kolejnym dublecie i pokonaniu niezwykle szybkiego Vaculika mieliśmy (28:26).

W drugiej części meczu zdecydowanie lepiej radzili sobie Uniści, którzy przed biegami nominowanymi powiększyli przewagę do 8 "oczek".
Rywal nie odpuszczał i po dublecie w 14 biegu miał jeszcze szansę na meczowy remis, który jednak wybił im z głowy Sayfutdinow, zostawiając za plecami Vaculika i Protasiewicza. FOGO Unia Leszno nie bez problemów, ale jednak pokonała zespół z grodu Bachusa (47:43).

FOGO Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra 47:43

FOGO Unia: Emil Sajfutdinow - 11+2 (1,2*,3,2*,3), Janusz Kołodziej - 9+2 (1*,3,2*,3,0), Bartosz Smektała - 8 (0,3,2,2,1).Jaimon Lidsey - 7+2 (1,2*,1*,3,0), Piotr Pawlicki - 6 (0,2,3,1), Szymon Szlauderbach - 0 (0,-,0), Dominik Kubera - 6+1 (3,2,0,1*)

RM Solar Falubaz: Antonio Lindbaeck - 4 (3,1,0,0,-), Martin Vaculik - 15 (3,3,1,3,3,2), Michael Jepsen Jensen - 4+2 (2*,1,1*,0), Piotr Protasiewicz - 7+1 (3,0,2,1,1*), Patryk Dudek - 7+2 (2*,1,0,2,2*), Norbert Krakowiak - 5 (2,0,3,0). Mateusz Tonder - 1+1 (1*,u,-), Damian Pawliczak - NS