Vitamineo Jelenia Góra z cennym zwycięstwem przeciwko Pogoni Szczecin. Uciekły ze strefy spadkowej

Przemysław Kaczałko
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet MKS Vitamineo Jelenia Góra pokonał Pogoń Szczecin 29:22. Do przerwy podopieczne Dilrabo Samadovej prowadziły 18:13, ale na początku drugiej połowy rywalki doszły na 18:16. Witaminki przebudziły się i do końca utrzymywały bezpieczną przewagę.

Początek meczu był wyrównany, w 7. minucie na tablicy wyników było 4:3 i oba zespoły zanotowały przestój w zdobywaniu bramek. Dopiero w 11. minucie jeleniogórzanki strzeliły gola na 5:3, a chwilę później na 6:3 i zaczęło się budowanie bezpiecznej przewagi. Po kwadransie gry było już 10:4, więc miejscowi kibice uwierzyli, że tego dnia ich szczypiornistki zdobędą tego dnia komplet punktów – tak potrzebny w walce o utrzymanie na zapleczu Superligi. Najwyższą przewagę Vitamineo osiągnęło w 22. minucie, gdy na tablicy wyników było 14:7, a do przerwy obie ekipy schodziły przy stanie 18:13.

Po zmianie stron ekipa Dili Samadovej straciła 3 gole z rzędu (biorąc pod uwagę końcówkę 1. połowy to nawet 5) i zrobiło się niebezpiecznie - 18:16. Ku uciesze miejscowych fanów dziewczyny z Vitamineo otrząsnęły się i ponownie odskoczyły, na 21:16. W kolejnych minutach jeleniogórzanki kontrolowały przebieg spotkania i wygrały ostatecznie 29:22.

Dzięki wygranej Vitamineo opuściło strefę spadkową, awansując na 9. miejsce. Pogoń Szczecin ma 4 punkty więcej i jest na 7. pozycji. Kolejny mecz jeleniogórzanek to zaległe spotkanie 13. kolejki w Kielcach z miejscową Koroną Handball (7 kwietnia).