Wciąż bez zwycięstwa. Nie pomogła własna hala

Szalony, ale nieudany pościg w Lesznie i mecz do jednej bramki w Kościanie. Początek sezonu naszych dwóch zespołów walczących w I lidze póki co rozczarowuje.

W Lesznie po dość wysokiej porażce w Zielonej Górze na otwarcie sezonu liczono na punkty we własnej hali w starciu z Olimpem Grodków. Bez wątpienia rywal wydawał się być w zasięgu leszczynian, którzy borykają się z problemami kadrowymi. Początek należał jednak do zespołu z Leszna, którzy po bramce Mikołajczaka prowadzili 5:2. W 10 minucie rywal doprowadził do remisu (6:6) i wkrótce zaczął przejmować kontrolę nad meczem, prowadząc do przerwy już dość znacznie (19:13).
Długo ta przewaga utrzymywała się po przerwie. Miedzy 56, a 59 minutą miejscowi zdobyli trzy bramki z rzędu i doprowadzili do pasjonującej końcówki, bowiem na tablicy wyników pojawił się remis (29:29). Niestety w ostatniej minucie najskuteczniejszy w szeregach gości Daniel Jendryca zdobył decydującą, zwycięską bramkę dla Olimpu, który wygrał w hali Trzynastka (30:29). Warto odnotować powrót na parkiet trenera Macieja Wieruckiego, który pojawił się w końcówce spotkania i zdobył jedną bramkę.

Real Astromal Leszno – Olimp Grodków 29:30 (13:19)

Bramki dla Real Astromal Leszno: Jaśkowski 10, Pawłowski 8, Płaczek 4, Napierkowski 2, Frieske 2, M.Wierucki 1, Szocik 1, Mikołajczak 1.

W Kościanie doszło do derbów Wielkopolski. Oba zespoły na inaugurację, zarówno miejscowa Tęcza-Folplast, jak i Grunwald Poznań przegrywały. Obie mierzyły więc w pierwsze zwycięstwo. Wydawało się, że gospodarze są w stanie powtrzymać dość mocny kadrowo Grunwald. Ten jednak okazał się zbyt mocny i od początku narzucił swoje wysokie tempo. Już na początku spotmania prowadzili (3:0). W 18 minucie było aż (11:3). Tęcza-Folplast nie miała w I połowie nic do powiedzenia, przegrywając tę część meczu (11:17).
Co ciekawe Grunwald także II połowę rozpoczął od trzech bramek z rzędu, co dało 9-bramkową przewagę (20:11). Miejscowi nie potrafili nawiązać walki i polegli wysoko z zespołem ze stolicy Wielkopolski (20:34).

Tęcza-Folplast Kościan – Grunwald Poznań 20:34 (11:17)

Bramki dla Tęczy Folplast: Napieralski 9, Przekwas 4, Nowak 2, Wesołek 2, Pieśniak 2, Olejnik 1

W III kolejce o punkty będzie równie trudno. Real Astromal Leszno uda się do Świebodzina, a Tęczę Folplast Kościan czeka wyprawa do Obornik Śląskich.