Wieniawa Leszno. Sukcesy najmłodszych adeptów gry w szachy

MKKS Wieniawa Leszno
W Sypniewie rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików 2020 oraz Eliminacje Strefowe dla województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego w szachach.

Dwoje zawodników Wieniawy Leszno: Zosia Samol i Tymon Jankowiak, uzyskało awans do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików. Ponadto Zosia wywalczyła złoty medal, a Tymon brązowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski! Serdecznie gratulujemy. Jest to duży sukces reprezentantów leszczyńskiego klubu.
Zosia Samol, z kompletem punktów, uzyskała tytuł Mistrzyni Wielkopolski Juniorów w grupie do lat 9. Tymon Jankowiak, również w grupie do lat 9, zdobył 7 pkt. z 9, co umożliwiło wskoczenie na trzeci stopień podium Mistrzostw Wielkopolski. W grupie do lat 13 Franciszek Niemczyk zajął 20 miejsce (4 pkt.), a Daniel Majorek 26 miejsce (2,5 pkt.). W grupie startowało 28 zawodników.

Juniorzy z grup do lat 15 i 17, a także juniorzy z młodszych grup nie awansujący do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w 2021 r. będą mieli szansę walczyć o awans do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w Półfinałach Mistrzostw Polski w Jastrzębiej Górze, które odbędą się w dniach 7-13 listopada br.
Dodajmy, że turniej został dofinansowany z budżetu Miasta Leszna i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.