Włosi najlepsi w drużynowym Pucharze Świata w Lesznie

W drugim dniu floretowego Pucharu Świata juniorów doszło do rywalizacji drużynowej. Faworyci nie zawodzili, a wszystko zakończyło się triumfem Włochów, którzy w finale pokonali Stany Zjednoczone.

Włochów reprezentowali: Di Tomasso, Marini, Martini i Stella. Podium uzupełnili Francuzi, którzy pokonali Rosjan. Polska w składzie: Bem, Jurkiewicz, Podralski, Zakrzewski zajęła 9 miejsce.
Nasza drużyna pokonała Ukrainę 45:30, Chile 44:41 oraz Niderlandy 45:18. Niestety potem nasza drużyna została zatrzymana przez Kanadę 39:45, która potem też odpadła i zajęła 7 miejsce. W turnieju drużynowym udział wzięło 19 reprezentacji.