Wojciechowski pojedzie na Euro? Po remisie z Czechami jest szansa

FB Futsal Leszno
W Statscore Futsal Ekstraklasie trwa przerwa na reprezentację. Ta cały czas jest w grze o awans do Mistrzostw Europy. Wszystko rozstrzygnie się pomiędzy Polską, a Czechami.

Pierwszy mecz kadry z Czechami w ramach eliminacji do ME już za biało-czerwonymi. Nasza reprezentacja, w której występuje również Sebastian Wojciechowski, zawodnik GI Malepszy Futsal Leszno zremisowała w Pradze z wyżej notowanymi sąsiadami z południa 3:3. łupem bramkowym w tym zaciętym meczu podzielili się: Tomasz Krizel, który otworzył wynik w 5 minucie, Sebastian Grubalski, podwyższając wynik w 7 minucie oraz po asyście Wojciechowskiego – Mikołaj Zastawnik w 23 minucie. Polacy prowadzili w tym spotkaniu już (0:2), ale rywale jeszcze do przerwy doprowadzili do wyrównania. Potem znów nasza kadra prowadziła (2:3), ale ostatnie słowo należało do Czechów, którzy w 26 minucie doprowadzili wyrównania. Polacy byli w opałach. Wybili w II połowie futsalówkę z linii bramkowej. Drogi do bramki do samego końca szukały obie strony, ale wynik nie uległ już zmianie. Rezultat ten należy uznać za sukces Polski, która wciąż jest w grze o awans na Euro.

Wszystko rozstrzygnie się w środę, 14 kwietnia, kiedy w Opolu dojdzie do rewanżowego spotkania sąsiednich państw. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 16.15, a jego przekaz będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport.
Dodajmy, że Polska, by awansować z grupy obok Portugalii do Mistrzostw Europy musi w tym drugim pojedynku z Czechami wygrać, albo też zremisować 0:0, 1:1, lub 2:2. Każdy inny rezultat premiował będzie awansem przeciwnika.