Wymiana ciosów w Jeleniej Górze. BC Obra była bliska niespodzianki

Ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach II ligi zaprezentowały się tym razem Rycerze Rydzyna oraz BC Obra Kościan. Ci pierwsi poszli na wymianę ciosów w Jeleniej Górze. To przyniosło sukces. Twardo walczyła w Kłodzku drużyna z Kościana.

Rycerze musieli się sporo natrudzić, by wygrać w Jeleniej Górze z Sudetami. Liczby zdecydowanie przemawiały za zespołem z powiatu leszczyńskiego, który przed meczem miał bilans 6-1, a wręcz odwrotnie zespół z Dolnego Śląska (1-6). Tymczasem na parkiecie nie było tego widać. Rycerze poszli na wymianę ciosów. To był zdecydowanie mecz ofensywy, bo na pewno nie obrony. Rycerze mieli kłopoty, bo w pewnym momencie przegrywali różnicą 7 punktów. Sudety zaczęły bowiem „strzelać” zza łuku, pokazując, że nie oddadzą swojego parkietu tak łatwo. Siła w ofensywie była jednak większa wśród gości, którzy zniwelowali straty i do przerwy wypracowali 8-punktową przewagę (52:60). Sudety niebezpiecznie się jeszcze zbliżały w ostatniej kwarcie na kilka punktów, ale nie przełamały Rycerzy, którzy przekroczyli nawet setkę, triumfując po raz siódmy w sezonie (91:103).

Sudety Jelenia Góra – Rycerze Rydzyna 91:103 (26:25, 26:35, 23:20, 16:23)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sanny 25 (3x3), Chanas 24 (4x3), Milczyński 23 (14 zb), Samolak 18 (4x3), Kasiński 6, Sobiech 5 (1x3), Janowicz 2, Nawrocki 0, Domagała 0, Zacharski 0.

Mocno w Kłodzku ze spadkowiczem z I ligi powalczyła BC Obra Kościan. Goście rozpoczęli od prowadzenia (0:4), ale potem nieznacznie przeważali gospodarze, którzy po 20 minutach mieli 7 punktów więcej (44:37). Goście ambitnie po przerwie gonili i w samej końcówce III kwarty odwrócili wynik po rzucie Hebdzyńskiego (61:62). Obra miała wszystko w swoich rękach, tym bardziej, że miejscowi mieli problemy z faulami. Parkiet opuścił przedwczesnie Weiss, a kilku innych miało na koncie po 4 przewinienia. Obra jednak tego nie wykorzystała. W nerwowej, zaciętej końcówce więcej opanowania wykazali gospodarze, wygrywając 74:71.

Zetkama LaNonna Nysa Kłodzko – BC Obra Kościan 74:71 (22:19, 22:18, 17:25, 13:9)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 17 (10 zb), Kaczmarek 14, Krówczyński 13, Hebdzyński 7 (13 zb), Łukanus 6, Rybakowski 6, Kin 5, R.Milczyński 3, Konieczny 0, Stanisławiak 0.

Najpóźniej w weekend grała I-ligowa Pompax Tęcza Leszno, która wg. terminarza miała zagrać w Zgorzelcu. Rywal poprosił jednak o zmianę gospodarze i pierwsze spotkanie tytch zespołów odbyło się na leszczyńskim Zaborowie. Leszczynianki nie dały najmiejszych szans bieniaminkowi. Rozpoczeły od prowadzenia 7:0 i ani na chwilę nie były zagrożone. Swoją przewagę stale powiększały i otarły się o "setkę", triumfując we własnej hali 98:69.

Pompax Tęcza Leszno - Citronex UKS Basket Zgorzelec 98:69 (26:18, 30:21, 18:19, 24:11)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Pietrzak 20 (5x3), Szloser 18 (11 zb), Hołtyn 16 (9 zb), Walentowska 14 (9 zb, 6 as), Pisera 10, Ratajczak 8 (14 zb), Jedryczka 6, Grabska 4, Pacholczyk 2, Matuszewska 0, Skrzypczak 0.

Rycerze zagrają wcześniej

Kolejne spotkania o ligowe punkty w najbliższy weekend, choć nie tylko... Wcześniej, bo już w 11 listopada w Święto Niepodległości zagrają Rycerze Rydzyna, którzy podejmą spadkowicza z Kłodzka. Zetkama po zaciętym meczu pokonała ostatnio BC Obrę. W rydzyńskiej hali faworytem raczej nie będzie. Śwąteczne spotkanie w rydzyńskiej hali rozpocznie się o godznie 17.00. W sobotę, 13 listpada o 17.00 swój mecz rozpocznie z kolei BC Obra Kościan, podejmując na „Rataju” rezerwy Stali Ostrów Wielkopolski. Punkty w tym meczu zespołu prowadzonego przez Szymona Pietraszka wydają się być obowiązkiem.
W niedzielę, najpóźniej z naszych zespołów do walki o punkty przystąpi żeński I-ligowy zespół Pompax Tęczy Leszno, któy podejmie o 15.00 Ślęzę II Wrocław. Drużynę, którą prowadzi były trener Tęczy jeszcze z rozgrywek ekstraklasy – Jarosław Krysiewicz. Młodzież z Wrocławia póki co nie była zagrożeniem dla innych. Na koncie zespołu ze stolicy Dolnego Śląska póki co widnieje komplet porażek.