Zaskakujący wynik w sparingu Polonii i Obry (ZDJĘCIA)

Swoją pierwszą grę sparingową mają za sobą piłkarze Polonii 1912 Leszno i Obry 1912 Kościan. Towarzyska gra zakończyła wynikiem 7:1, co na pewno jest sporym zaskoczeniem.

IV-ligowiec z Kościana zagrał w I połowie dość eksperymentalnym składem, co przełożyło się na to co działo się na boisku. Polonia punktowała wyżej notowanego rywala niczym wytrawny bokser, prowadząc po 45 minutach aż (5:0)! Suchy wynik bardzo zaskakujący, ale w pełni zasłużony. Jedną z bramek dla gospodarzy kapitalnym uderzeniem z przewrotki zdobył Tomasz Wiśniewski.

Po zmianie stron Obra zmieniła całą jedenastkę. Na boisku pojawili się ci bardziej doświadczeni zawodnicy i wyglądało to dużo lepiej. To jednak Polonia strzelała, między innymi za sprawą Kacpra Robaczyńskiego, który być może wróci do klubu, w którym stawiał pierwsze kroki (ostatnio Polonia Środa Wielkopolska). Kacper strzelił drugą, nie mniej urodziwą bramkę tego dnia, pięknym strzałem w samo okienko bramki Obry. Goście przy stanie 6:0 nie strzelili rzutu karnego, trafiając w słupek. Honorowe trafienie jednak zapisali na swoim koncie po płaskim, precyzyjnym strzale przy prawym słupku zawodnika testowanego.

Jestem trochę na pewno zaskoczony takim obrotem sprawy. Z drugiej strony spodziewałem się trudnej przeprawy, wszak jestesmy po 2-tygodniowych ciężkich przygotowaniach. Brakowało tej reakcji, w I połowie byliśmy uśpieni. Tak będziemy w dwóch pierwszych sparingach eksperymentować, by wyklarował się skład na ligę. Polonii gratuluję. Taki wynik nie zdarza się często. Gospodarze obnażyli nasze wszystkie słabsze strony. Dostaliśmy nauczkę i szybko teraz trzeba wyciągnąć wnioski – powiedział Krzysztof Knychała, trener Obry.

Polonia 1912 Leszno – Obra 1912 Kościan 7:1 (5:0)

Bramki dla Polonii: Smoła, Płocharczyk, Wiśniewski, Juśkowiak, Kozibura, Nowak starszy, Robaczyński, dla Obry - testowany

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0