Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbadaj się podczas akcji "Ciśnienie na Życie" w Lesznie

Piotr Pewiński
Już 27 i 28 lipca w Lesznie w mobilnym centrum badań „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. 
Pierwszego dnia akcja badań profilaktycznych odbędzie się na Rynku Głównym w Lesznie, drugiego dnia przy Galerii Handlowej Leszno Al. Konstytucji 3 Maja 12. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać 27 i 28 lipca
Już 27 i 28 lipca w Lesznie w mobilnym centrum badań „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Pierwszego dnia akcja badań profilaktycznych odbędzie się na Rynku Głównym w Lesznie, drugiego dnia przy Galerii Handlowej Leszno Al. Konstytucji 3 Maja 12. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać 27 i 28 lipca CnŻ
Już 27 i 28 lipca w Lesznie w mobilnym centrum badań „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca.

Zbadaj się podczas akcji "Ciśnienie na Życie" w Lesznie

Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na Życie” już po raz trzeci wysyłają w Polskę mobilne centrum badań. W tym roku będzie można w nim nie tylko bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i poznać wiek swojego serca, ale również sprawdzić poziom cholesterolu.
Pomiary odbywać się będą w specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na Życie”. Pierwszego dnia akcja badań profilaktycznych odbędzie się na Rynku Głównym w Lesznie, drugiego dnia przy Galerii Handlowej Leszno Al. Konstytucji 3 Maja 12. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać 27 i 28 lipca (poniedziałek, wtorek) w godzinach 10:00 – 18:00.

Po co badania?

Osoby, u których występują czynniki ryzyka powinny regularnie konsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Dlatego też na terenie całej Polski powstaną Centra Obniżania Wieku Serca, w których będzie można uzyskać porady na temat poprawy stylu życia oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez ekspertów kampanii „Ciśnienie na Życie”.

Istotnym czynnikiem warunkującym skuteczną prewencję i dobrą kontrolę nadciśnienia tętniczego w populacji pozostaje wiedza na temat zagrożeń związanych z chorobą, a podstawowym elementem jest znajomość własnego ciśnienia tętniczego. Wczesne rozpoznanie podwyższonej wartości ciśnienia tętniczego umożliwia modyfikację stylu życia, która może opóźnić lub zapobiec wystąpieniu nadciśnienia oraz pozwolić na opóźnienie lub nawet uniknięcie farmakoterapii

– mówi prof. Tomasz Zdrojewski z katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Rady Ekspertów kampanii „Ciśnienie na Życie”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto