Złote medale Pucharu Świata dla Leszna i Gostynia!

FB KS Polonia 1912 Leszno
Kamnik na Słowenii szczęśliwy dla Mai Mielcarek z Polonii 1912 Leszno oraz Dominika Dutkiewicza ze Startu Gostyń. To właśnie ta dwójka zdobyła złoty medale w kręglarskim Pucharze Świata U-14 w konkurencji par mieszanych.

Nasza dwójka wywalczyła 1057 punktów (Maja Mielcarek – 525, Dominik Dutkiewicz – 532). Tyle samo punktów zdobył mixt Słowacji, ale o złocie polskiej dwójki zadecydowały lepsze tzw. „zbierane”. Brąz przypadł gospodarzom, którzy strącili łącznie 1031 kręgli.

To nie był koniec sukcesów reprezentantów Polonii i Startu. Maja świetnie spisała się także w dwóch pozostałych konkurencjach. W starcie indywidualnym oraz kombinacji, gdzie wywalczyła dwukrotnie srebrny medal.

To był mój debiut w roli reprezentantki Polski. Po cichu gdzieś tam liczyłam może na jeden medal, ale, że zdobędę aż trzy? Najwięcej satysfakcji przyniósł mi oczywiście ten złoty

– przyznała powitana owacjami na leszczyskiej kręgielni Maja Mielcarek.

Kolejne dwa medale dorzxucił też wspomniany Dutkiewicz. W jego przypadku było to srebro w kombinacji oraz brąz indywidualnie. Świetnie spisywała się z kolei w kategorii U-18 Aleksandra Banaszak ze Startu Gostyń, która zdobyła srebro w tandemach wraz z Borysem Piastą z Czarnej Kuli Poznań oraz brąz w parze z Aleksandrą Skoneczną z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Póki co reprezentacja Polski zdobyła na Słowenii 8 medali. Ten dorobek może zostać jeszcze poprawiony, bo rywalizują tam jeszcze zawodnicy i zawodniczki U-23, a w tym gronie między innymi Nicoletta Dudziak oraz Mateusz Klecha z Polonii.

Dodajmy, że jednym z trenerów naszej reprezentacji jest Adrian Szulc, który nominację na szkoleniowca biało-czerwonych otrzymał całkiem niedawno. Jak widać w tej roli sprawdza się doskonale.