Złoty Białasik

ABAR
Paweł Białasik został złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Zawodnik Polonii Leszno z powodzeniem walczył w Poznaniu pokonując konkurentów w wadze 54 kilogramów.

W pierwszej walce eliminacyjnej nasz zawodnik pokonał Mariusza Malickiego z BKS Gorzów. W walce półfinałowej pokonał zawodnika Concordii Knurów - Adaszyńskiego 20:15. W pojedynku finałowym leszczynianin wysoko wypunktował Dariusza Szeremetę z Hetmana Białystok 26:10. To bardzo duży sukces leszczyńskiej sekcji. Żałować należy tylko, że w zawodach nie brał udziału brat Pawła - Piotr, który wskutek fatalnego sędziowania w eliminacji w Szczecinie nie dostał się do tej imprezy. - Cieszę się ogromnie z tego zwycięstwa - powiedział Albin Pudlicki, trener Polonii. - Dla mnie jest to pierwszy złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dotychczasowej trenerskiej karierze. Paweł walczył bardzo dobrze przez całe zawody, nie pozostawiając złudzeń swoim rywalom - dodał Pudlicki. Klasę zawodnika docenił także obserwujący zmagania bokserów Mieczysław Massier, trener kadry Polski kadetów. - Paweł Białasik znalazł się oczywiście w moim notesie, tak jak i inni zwycięzcy swoich kategorii - mówił Massier. Obserwuję go od dłuższego czasu. Ma duży talent i tutaj potwierdził, że w swojej wadze jest najlepszy. Zawodnik ten na pewno stoi przed dużą szansa na start w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we wrześniu. Tam mamy do obsadzenia pięć miejsc. Uważam też, że tegoroczne zmagania na Olimpiadzie Młodzieży stały na lepszym poziomie, niż te przed rokiem - dodał Massier.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny