Zwycięstwa Pompax Tęczy oraz BC Obry w rozgrywkach II ligi

Niepokonane na poziomie II ligi pozostają koszykarki Pompax Tęczy Leszno. W kolejnym meczu leszczynianki rozbiły w lokalnym starciu WSTK Wschowa. Sporo problemów na tym samym poziomie rozgrywkowym, tyle, że w wydaniu męskim miała BC Obra Kościan.

Koszykarki z Leszna, które zeszły o klasę niżej bazują na młodzieży i jednej bardzo doświadczonej Justynie Hołtyn-Goryni. Mecz z młodzieżą ze Wschowy nie miał praktycznie żadnej historii. Miejscowe wcale nie musiały forsować tempa, by wypracować sobie bardzo szybko poważną przewagę. Już do przerwy, a więc po 20 minutach gry było (31:9). W całym meczu Wschowianki zdobyły ostatecznie 18 punktów. Tyle punktów często bez problemów zdobywa się w ciągu jednej kwarty. Przewaga Tęczy była przygniatająca, a ten jednostronny mecz zakończył się wynikiem 66:18.

Pompax Tęcza Leszno – WSTK Wschowa 66:18 (13:3, 22:6, 18:7, 13:2)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Hołtyn-Gorynia 18, Pacholczyk 10, Jędryczka 8, Molewska 8, J.Skrzypczak 5, Wujczak 5, Silczak 5, Nowacka 3, Raczyńska 2, Stachowska 2

Punkty dla WSTK: Brambor 5, Duda 5, Żaglewska 3, Ciesielska 2, Piszewska 2, Wrońska 1

Piąte, ale ciężko wywalczone zwycięstwo odnieśli koszykarze BC Obry Kościan, którzy tym razem zagrali na wyjeździe z beniaminkiem z Gorzowa Wielkopolskiego. Obra nieoczekiwanie miała sporo problemów. Co prawda pierwsze punkty zdobył Szymon Milczyński, ale potem dlugo prowadzili gospodarze. Przewaga miejscowych chwilami sięgała 14 punktów. Obrze udało się odrobić straty w 23 minucie, gdy po trafieniu Kiszki goście po raz drugi w meczu prowadzili (37:38). W IV kwarcie zespół trenera Szymona Pietraszka miał nawet 7 punktów więcej, ale emocje były do końca. Rywal doprowadził do remisu (64:64). Potem było 71:71. Na kilka sekund przed końcem trafił Kaczmarek (71:73). Obra faulowała, ale gospodarze wykorzystali jeden rzut wolny i dwa duże punkty pojechały do Kościana.

EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów – BC Obra Kościan 72:73 (22:11, 12:18, 17:25, 21:19)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 21, Sz.Milczyński 16, Krówczyński 11, Kiszka 10, Kin 9, Ciążkowski 6, Nawrocki 0, Stanisławiak 0