Miron Łąkowski z Leszna mistrzem Polski w karate JKA

archiwum
Kilka sukcesów odniosło INARI Leszno podczas Mistrzostw Polski w karate JKA w Grodzisku Mazowieckim. Największy stał się dziełem 10-letniego Mirona Łąkowskiego, który został mistrzem kraju.

W zawodach wzięło udział 280 zawodników z 20 klubów, w tym 7 zawodników Leszczyńskiego Klubu Karate INARI.
Mistrzem Polski w karate JKA został 10 letni Miron Łąkowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Miron wywalczył złoty medal i wspaniały puchar w konkurencji kata chłopców 10 lat. Kata to wysoce sformalizowany rodzaj ćwiczeń stosowanych w wielu tradycyjnych sportach walki. Są to sekwencje technik ataku i obrony, połączone z określonym poruszaniem, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania.
Wicemistrzem Polski w karate JKA został Jakub Tęgi, uczeń TEB Edukacja w Lesznie. Kuba wywalczył srebrny medal w kata chłopców 14-15 lat oraz medal brązowy w kumite chłopców 14-15 lat open.Walka w karate nosi nazwę kumite i jest najtrudniejszym rodzajem treningu.
Brązowym medalistą Mistrzostw Polski w karate JKA został Aleksander Panicz zawodnik LKK INARI, na co dzień student Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Olek wywalczył brązowy medal w kata mężczyzn +18 lat.
Dodajmy, że start w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki wsparciu darczyńców. INARI Leszno dziękuje: UM Leszna, Firmie Robinsons Polska z Leszna oraz PUH ARDEK z Leszna.