Awans był blisko

ABAR
Koszykarki PWSZ Duda Gąsior Leszno zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym I ligi. Awans do ekstraklasy wywalczyły koszykarki Nova Trading Toruń. To właśnie z zespołem z Torunia przyszło zmierzyć się ...

To właśnie z zespołem z Torunia przyszło zmierzyć się leszczyniankom na otwarcie turnieju. Po bardzo równej grze i prowadzeniu do przerwy ekipy z Leszna, zwycięsko z pojedynku wyszły koszykarki z Torunia, które wykorzystały sześć minut przestoju PWSZ w trzeciej kwarcie. To właśnie ta kwarta, przegrana przez drużynę trenera Krzysztofa Zajca 25:10 zadecydowała o porażce z Nova Trading 65:58.
Drużyna z Leszna musiała wygrać drugi mecz, by myśleć jeszcze o ewentualnym sukcesie w turnieju. PWSZ zagrał bardzo dobrze z MUKS i ani na moment zwycięstwo nie było zagrożone. Leszczynianki wygrały to spotkanie bardzo pewnie 62:44.
W drugim dniu turnieju Nova Trading pokonał SMS Łomianki 74:72 i było wiadomo, że zespół z Torunia zapewnił sobie awans do ekstraklasy.
Trzeciego dnia imprezy leszczyniankom pozostała walka o drugie miejsce z gospodyniami turnieju, zespołem SMS Łomianki. Drużyna z Leszna rozegrała kolejne bardzo dobre spotkanie. W ostatniej kwarcie gospodyniom próbowali jeszcze pomagać sędziowie, ale ta pomoc na nic się zdała. PWSZ grał mądrze i długo, zachowując spokój i wygrał mecz 71:58.