Wiesław Szmagaj
W meczu II Ligi PLF Car Factory Futsal Powiat Pilski przegrał w Powiatowej Hali Sportowej w Pile z ekipą Piast Poniec Futsal Leszno.

Goście szybko objęli prowadzenie, bo już w 1’ do bramki pilan piłkę skierował Kacper Zydorczyk. Miejscowi szybko wyrównali po celnym trafieniu Bartłomieja Kuzki w 4’. Dwie minuty później przyjezdni ponownie prowadzili, a na listę strzelców wpisał się Fryderyk Maciejewski. Do przerwy było 1:3, bo kolejnego gola dla drużyny Futsal Leszno Piast Poniec zdobył w 16’ Tymoteusz Myszuk.

W drugiej części spotkania pilanie robili wszystko, aby odrobić straty. Jednak, podobnie jak w pierwszej połowie, razili brakiem skuteczności. Za to Piast Poniec Futsal Leszno wykorzystywał większość okazji do zdobycia bramki. Goście dołożyli jeszcze dwa gole (Maksymilian Kokociński 22’ i Kacper Zydorczyk 34’) i Car Factory Futsal Powiat Pilski przegrał spotkanie 1:5 (1:3).

Była to czwarta z rzędu porażka pilskiego zespołu w tym sezonie. Po 5. kolejce pilanie zajmują w rozgrywkach siódme miejsce (0 punktów, jeden mecz zaległy). Kolejny mecz rozegrają u siebie z Zawiszą Bydgoszcz.

Trwa pasmo porażek drużyny Car Factory Futsal Powiat Pilski....