Fogt z brązem. Drużyna IKS Leszno przegrała dopiero w finale

archiwum Jakub Fogt
W Obornikach Śląskich odbyły się floretowe mistrzostwa Polski młodzików. W imprezie mocno ograniczonej startowo ze względu na COVID-19 wystartowali reprezentanci obu leszczyńskich klubów. Startowali z powodzeniem.

W turnieju indywidualnym świetnie walczył Jakub Fogt z Polonii 1912 Leszno, który przez eliminacje przeszedł jak burza. Z nich wyszedł rozstawiony z numerem 2, o czym zadecydowało losowanie. W półfinale nasz zawodnik przegrał z Idzim Durajem z UKS Atena Gdańsk, późniejszym złotym medalistą (12:8) i zajął ostatecznie trzecie miejsce. Z jednej strony pozostał niedosyt, bo w tej kategorii wiekowej jest najlepszy w kraju, a z drugiej strony trzeba się jednak cieszyć, bo to zawsze medal. Wysokie piąte miejsce w tym turnieju zajął Gracjan Waściński z IKS Leszno, a Cezary Ginter sklasyfikowany został na 11 pozycji. Niezłe 19 miejsce wywalczył Odyseusz Ciesielski. Ponadto Alex Leśniarek sklasyfikowany został na 34 miejscu, a młodziutki Bartosz Żok z Polonii sklasyfikowany został na 44 pozycji.

W rywalizacji drużynowej po medal sięgnął IKS Leszno. W sumie startowało tam 9 zespołów. Nie startowała Polonia. IKS Leszno dotarł do finału, gdzie uległ UKS Atena Gdańsk (36:22).W srebrnej drużynie z Leszna walczyli: Waściński, Ginter, Ciesielski oraz Leśniarek. Gratulacje za medale!