IKS Leszno. Pięć razy razy podium florecistów podczas festiwalu szermierki

IKS Leszno
W kolejnej imprezie dla floretowej młodzieży wzięli udział reprezentanci IKS Leszno. Podczas Europejskiego Festiwalu Szermierki pięciokrotnie stawała na podium.

Najlepiej w kategorii U-15 wypadł Gracjan Waściński, który okazał się najlepszy i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Dopiero w finale U-13 przegrał Cezary Ginter, zajmując drugie miejsce. Aż dwa trzecie miejsca, po przegranych półfinałach w U-15, gdzie najlepszy okazał się wspomniany już Waściński zajęli: Filip Winkhof oraz Adam Andrzejewski. Wreszcie wśród zawodników do lat 11 na najniższym stopniu podium stanął też Maksymilian Mocek.
W Poznaniu startowało bardzo liczne grono IKS. Dobre, wysokie miejsca zajmowali ponadto: Zosia Kociubińska w U-11 – 8 miejsce, Juliusz Tabaka w U-11 – 9 miejsce, Mikołaj Piosik w U-13 – 9 lokata i Adam Makałowski w U-15, zajmując 7 miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani