Jednostronny mecz w Poznaniu. Rycerze daleko od awansu

Koszykarze Rycerzy Rydzyna daleko od awansu do półfinałów play-off II ligi. W pierwszym ćwierćfinale nie nawiązali walki z ENEA Basket Poznań. Goście byli gorsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Drużyna z powiatu leszczyńskiego wyglądała tak, jakby była już zmęczona sezonem. Gospodarze dominowali i w ataku i obronie. Tej drugiej gościom zupełnie zabrakło. Po kilku minutach przegrywali już 17:5, a do przerwy 53:41.
Gdy po przerwie w III kwarcie Poznaniacy zdobyli 32 punkty jasne się stało, że Rycerzom przyjdzie przełknąć gorycz porażki.

Derby niestety nie dostarczyły żadnych emocji. To był jednostronny pojedynek, a strata w całym spotkaniu 110 punktów nie wystawia Rycerrzom dobrego świadectwa. Drugi mecz w Rydzynie już w sobotę i oby nie ostatni, bo pierwszy ćwierćfinał pokazał, że o wyrównanie stanu rywalizacji może być piekielnie ciężko.

ENEA Basket Poznań - Rycerze Rydzyna 110:84 (27:17, 26:22, 32:19, 25:26)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sanny 22, Samolak 14, Chanas 12, Milczyński 12, Sobiech 8, Kasiński 7, Janowicz 4, Nawrocki 4.