Komplet zwycięstw, ale nic łatwo nie przyszło

Udostępnij:
Koszykarki Pompax Tęczy Leszno pozbierały się po ostatniej porażce z Widzewem i pokonały w Krakowie Wisłę Can-Pack. Niespodziankę sprawiła BC Obra Kościan. Łatwej przeprawy nie mieli Rycerze Rydzyna.

Leszczynianki do przerwy nie grały jednak zbyt dobrze. Tylko w pierwszych minutach nieznacznie prowadziły, a potem fatalnie pudłowały i to nawet spod samego kosza. W efekcie do przerwy to gospodynie były lepsze, prowadząc (33:27). Na szczęście po zmianie stron skuteczność uległa poprawie i szybko, bo już w 23 miucie po trójce Walentowskiej był remis 35:35. Potem nasze panie budowały już tylko przewagę, wygrywając wysoko (57:76).

Wisła Can-Pack Kraków – Pompax Tęcza Leszno 57:76 (16:15, 17:12, 9:27, 15:22)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 29 (5x3), Grabska 9 (1x3), Ratajczak 8 (23 zb), Szloser 8 (1x3), Pietrzak 8 (1x3), Siwińska 6 (8 zb), Hołtyn 6, Pisera 2, Kuczyk 0, Pacholczyk 0.

O triumfie w II lidze zespołu z Kościana zadecydowała świetna skuteczność. Na koniec pierwszej połowy po rzutach Stanisławaiaka i Rybakowskiego Obra odskoczyła na 9 punktów (47:56). Po przerwie goście mieli nawet 13 punktów więcej. Nie dali sobie już wydrzeć wygranej. Po ofensywnej grze Obra wygrała 96:110, trafiając aż 14 razy zza łuku.

Dijo Polkąty Kąty Wrocławskie – BC Obra Kościan 96:110 (27:25, 20:31, 23:22, 26:32)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 29 (3x3), Ciążkowski 16 (3x3), Kiszka 16 (2x3), Krówczyński 15 (2x3), R.Milczyński 14, Rybakowski 9 (2x3), Hebdzyński 4, Łukanus 4 (1x3), Stanisławiak 3 (1x3)

Nie najlepsze spotkanie w Nysie rozgrywali Rycerze Rydzyna. Bardzo długo gonili. Dopiero w III kwarcie odwrócili wynik. Potem wypracowali 12-punktową przewagę. IgnerHome Basket był jednak cały czas groźny, trafiając z dystansu i niewelując straty. Do końca to gospodarzom się nie udało. Rycerze wygrali 68:74, ale delikatnie mówiąc nie zachwycili.

IgnerHome Basket Nysa - Rycerze Rydzyna 68:74 (18:15, 15:15, 17:25, 18:19)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 21 (5x3), Sanny 15 (1x3), Kasiński 13 (1x3), Milczyński 10 (17 zb), Sobiech 6 (2x3), Domagała 5 (1x3), Samolak 2, Świerczyk 2