Krzysztof Mrozek wicemistrzem Wielkopolski kadetów

Artykuł internauty
Niedzielne zmagania w stolicy Wielkopolski zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej części zawodnicy rywalizowali o jedno miejsce premiowane awansem na mistrzostwa Polski kadetów, które w czerwcu odbędą się w Brzegu Dolnym. Mistrzem województwa do lat 15 został Łukasz Wachowiak (Spółdzielca Kobylin).

14-letni Mrozek dobrze "wszedł" w zawody, pokonując pewnie w pierwszych rundach Radosława Rosę (Nałęcz Ostroróg) 3:0, Dominika Lewandowskiego (Stella Niechan Gniezno) 3:1 i Mikołaja Grzębkę (Żaki Taczanów) 3:0. Pierwszej porażki w imprezie gracz KS Dąbcze doznał w finale eliminacji z Dawidem Jóźwiakiem (Błękitni Niechłód) 2:3.

Po rozegraniu turnieju eliminacyjnego, dwóch graczy posiadających limity imienne do udziału w mistrzostwach Polski - Dawid Balcerzak (Stella Niechan Gniezno) i Łukasz Wachowiak oraz dwóch najlepszych zawodników pierwszego etapu - Jóźwiak i Mrozek, rywalizowało o medale mistrzostw Wielkopolski.

Złoty medal z kompletem zwycięstw wywalczył Wachowiak. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Mrozek. Zawodnik podleszczyńskiego klubu w finałowej części pokonał reprezentanta Polski juniorów - Dawida Balcerzaka 3:0 oraz uległ drugiemu Wielkopolaninowi w narodowej kadrze do lat 18 - Łukaszowi Wachowiakowi 2:3.

Brązowy medal przypadł w udziale Dawidowi Jóźwiakowi. Najwyżej rozstawiony gracz w imprezie - Dawid Balcerzak w Poznaniu uplasował się na czwartej pozycji.

Mimo braku awansu, Krzysztof Mrozek wystartuje w mistrzostwach Polski kadetów w Brzegu Dolnym. Nowy regulamin Polskiego Związku Tenisa Stołowego pozwala graczom na występ w turnieju eliminacyjnym, który odbywa się dzień przed startem rywalizacji w turnieju głównym.