Medale najmłodszych zawodników Polonii 1912 Leszno. Jest też nominacja dla Anieli Misiaczyk

Polonia 1912 Leszno
W Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu dzieci i kadetów. Swój udział mocnym akcentem zaznaczyła Polonia 1912 Leszno, która zdobyła dwa złote medale i jeden brąz.

Aż dwa medale z imprezy przywiozła Oktawia Jankowska, startująca w wadze 46 kilogramów w gronie kadetek. Po najcenniejszy medal sięgnęła w formule light-contact. Brąz wywalczyła z kolei w point fighting.

Trzeci medal dla Polonii i to ten najcenniejszy wywalczył Aleksander Piasecki w wadze 52 kilogramy w kadetach starszych w light-contact. Inni nie przedostali się do strefy medalowej, ale pokazali ambicję. Z niektórymi wygrały kontuzje. Tak było w przypadku Jakuba Ćwirko, który prowadząc na punkty w ćwierćfinale musiał się poddać, bo doszło do skręcenia nogi. Na 1/16 finału udział w imprezie zakończył Dawid Skorczyk, przegrywając ze zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem, podobnie jak Iga Jankowska. 12-latka z Leszna musiała bowiem rywalizować z rywalką starszą od siebie o 3 lata.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdobyliśmy trzy medale. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie kontuzja Ćwirko, który na pewno mógł się też pokusić o jeden z medali – przyznał Albin Pudlicki, trener Polonii.

W zawodach mogła wystartować Aniela Misiaczyk. Wybrała jednak w tym samym czasie turniej selekcyjny młodziczek do kadry narodowej, która przygotowywać się będzie do Mistrzostw Europy w boksie. Zawodniczka Polonii stoczyła trzy walki, w tym jedną bratobójczą z koleżanką klubową - Michaliną Szlachetką. Misiaczyk wygrała wszystkie pojedynki i dzięki świetnemu występowi otrzymała powołanie do kadry narodowej i będzie walczyć o jedno z miejsc, które da wyjazd na tę wielką imprezę, która odbędzie się w sierpniu.