Młodzież Pompax Tęczy z awansem do półfinałów

FB Pompax Tęcza Leszno
Koszykarki Pompax Tęczy Leszno dopięły swego. W ostatnim, trzecim spotkaniu z RMKS Rybnik do końca walczyły o awans, a ich walka została nagrodzona zwycięstwem ważącym się do ostatnich sekund pojedynku.

Nasz zespół nie był faworytem turnieju rozgrywanego w Rybniku, którym był ŁKS Łódź. Turniejowe mecze potwierdziły to, bo Łodzianki przeszły przez imprezę jak burza, notując komplet trzech zwycięstw. Sposobu na rywalki w drugim meczu nie znalazła też nasza drużyna, która przegrała zdecydowanie 42:61, ale wciąż nie traciła szans na zajęcie drugiego miejsca, także premiowanego awansem, bo w swoim pierwszym meczu podopieczne trenera Macieja Krówczyńskiego pokonały MUKS Piaseczno 69:60. Nie było to jednak też łatwe spotkanie, bo przed ostatnią kwartą leszczynianki miały zaledwie 2 punkty więcej. Jeszcze w końcówce było dość nerwowo, bo Tęcza prowadziła tylko (63:60). Trzy ostatnie celne rzuty należały do naszej młodzieży. Dwa razy Jędryczka i raz Nowacka ustaliły końcowy rezultat.

W ostatnim, trzecim dniu rywalizacji o drugie miejsce, premiowane awansem Tęcza rywalizowała z RMKS Rybnik, który też miał bilans 1 zwycięstwa i 1 porażki. Stawka meczu była duża, a mecz pokazał, że spotkały się ze sobą dwie wyrównane drużyny. W III kwarcie leszczynianki osiągnęły już solidną przewagę. Było nawet (29:40), ale miejscowe goniły i przed ostatnią kwartą zespół z Wielkopolski miał tylko punkt więcej (44:45).
W IV kwarcie Rybniczanki odwróciły na chwilę wynik, ale wtedy „trójką” rywalki poczęstowała Mikołajczak, a po chwili podwyższyła prowadzenie Poprawska i mieliśmy (54:58). Zespół z Leszna utrzymał tę nieznaczną przewagę i wygrał w rybnickiej hali (56:59). Była to wygrana na miarę awansu do półfinałów, gdzie zadanie będzie bez wątpienia jeszcze trudniejsze.

Dodajmy, że w tym decydującym, zwycięskim meczu punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Weronika Gbiorczyk 17, Julia Mikołajczak 16, Maja Jędryczka 9, Aleksandra Poprawska 6, Julia Skrzypczak 6, Marta Śródecka 3 oraz Zofia Nowacka 2.