Młodzież Wieniawy Leszno pokazała się w Mistrzostwach Polski

MMKS Wieniawa Leszno
Dwójka zawodników MMKS Wieniawa Leszno uczestniczyła w szachowych mistrzostwach Polski. W Jastrzębiej Górze rywalizowali młodzicy do lat 10, natomiast w Szklarskiej Porębie juniorzy do lat 16 i 18.

W tej młodszej grupie udział w walce o medale wziął Tymon Jankowiak, który zdobył 4 punkty na 9 możliwych, zajmując 47 pozycję. Konkurencja była duża, bo w szranki stanęło 70 zawodników. Partie rozgrywane były klasycznie, tempem 90 minut na zawodnika i dodatkowo 30 sekund na każde posunięcie.

W Szklarskiej Porębie w starszym gronie wystartowała Julia Samol. Tu zawodnicy rozgrywali partie tempem 90 minut na 40 posunięć + 30 minut + 30 sekund na posunięcie. Nasza zawodniczka pokazała się z dobrej strony, zdobywając 5 punktów, na 9 do zdobycie i została sklasyfikowana na 15 miejscu w gronie 43 zgłoszonych zawodniczek.

Julia wystartowała z 39 numerem startowym, niemniej jednak podczas partii bardzo dobrze radziła sobie z wyżej notowanymi zawodniczkami. Zaowocowało to wysokim miejscem w tabeli i dużym zyskiem rankingowym. Najdłuższa partia naszej zawodniczki trwała ponad 5 godzin i liczyła aż 108 posunięć! - powiedział Łukasz Dębowiak, prezes MMKS Wieniawa Leszno.

Julia w przyszłym roku będzie miała okazję poprawić swój wynik w grupie do lat 16. Ponadto reprezentantka leszczyńskiego klubu zdobyła 3 punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Dla wspomnianej dwójki był to debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek indywidualnych. Udział w turniejach został dofinansowany z budżetu Miasta Leszna.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani