Po raz drugi nie dały rady pokonać Lidera Swarzędz

Ostatnie dni nie są łaskawe dla koszykarek Pompax Tęczy Leszno. Najpierw z naszymi paniami wygrał MUKS Poznań, a teraz, w zaległym meczu I ligi znów w lokalnych derbach lepszy okazał się Lider Swarzędz.

W I rundzie górą były przeciwniczki. Nasze panie z reguły jednak dobrze radziły sobie w Swarzędzu i długo tak było i tym razem, bo do przerwy boiskowy zegar pokazywał remis 40:40. W II kwarcie Tęcza miała nawet 7-punktowy zapas, szybko jednak odrobiony przez Lidera. III kwarta była najgorsza w wykonaniu ekipy trenera Krzysztofa Zajca. Słaba skuteczność i jedyne 7 punktów w tej części gry okazało się brzemienne w skutkach. Swarzędzanki odjechały na 11 „oczek”, a potem już do końca utrzymywały swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 73:64.

Lider Swarzędz – Pompax Tęcza Leszno 73:64 (22:20, 18:20, 18:7, 15:17)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 19 (4x3), Pisera 18 (1x3), Szloser 10 (1x3), Hołtyn 6, Ratajczak 6 (12 zb), Pietrzak 5 (1x3), Śiwińska 0.